Yok, şaka değil. Baya baya üzüldük. Daha önceden Rush, Nobody’s Fool, Woman Undone gibi filmleri çeken Evelyn Purcell’in yönetmenliğini üstlendiği Heatstroke’dan söz ediyoruz. Başrollerinde Bobby veya Mini’s First Time’dan hatırlayabileceğiniz Rus aktris Svetlana Metkina; Public Enemies, Somewhere, Immortals ve Brake gibi filmlerden tanıdığımız Stephen Dorff, tecrübeli aktör Peter Stormare ve tabii ki bizim Arya Stark’ımız, Maisie Williams var.

Fakat film fragmandan görebildiğimiz kadarıyla eskiden uyku tutmadığında Kanal D, Star, ATV gibi kanallarda denk geldiğimiz ucuz doğal korku filmlerinden birine benziyor. Hani vardı ya Anakonda’lar, Pirana’lar, Timsah’lar, Yılan’lar falan? Hah işte Heatstroke da bize o izlenimi verdi. Yine bir inceden “doğadan korkma” durumu var; ama onun da dışında anladığımız kadarıyla mafyatik bir konu da var. Bu arada devamlı “görebildiğimiz”, “anladığımız” kadarıyla falan diyoruz, o duruma da açıklık getirelim; fragman maşallah filmin tüm konusunu açık etmeyi gerçekten can-ı gönülden istiyor; ama bir türlü beceremiyor. Yani iki gözümle gördüğüm şeyler arasında bir konu var eminim, ama bir türlü mantıken bir yerlere oturtamıyorum. Sorun bende midir artık nedir?

Her halükarda sevgili Geekyaparlar, fragman aşağıda. Maisie Williams’ı biraz modern kıyafetlerde rol keserken görmek isteyenler izleyebilir. İzledikten sonra “kızcağıza yazık olmuş” diye düşünecek olanlar varsa da söyleyelim, Maisie Williams bu sene içerisinde vizyona girmesi beklenen iki filmde daha oynuyor, bir tanesi Edge filminin yönetmeninin çektiği The Falling, diğeri ise bağımsız bilim kurgu filmi We Are Monsters. Bakalım onlar şu aşağıdaki filmden daha iyi olacaklar mı?

Buyurun Heatstroke fragmanı. İyi seyirler!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.