Sağlam, vurucu hikayeler anlatmanın belli başlı yöntemleri vardır; ama olur da bir gün kendinizi bir öykünün mutfağında bulursanız unutmayın diye söyleyelim, bunlardan sadece bir tanesi yadsınılmayacak derecede elzemdir: Risk derecesini arttırmak. Eğer iyi adamlar günün sonunda dünyayı kurtardığında izleyiciniz / okuyucunuz tatmin olsun istiyorsanız, önce biraz sallandıklarına da ikna etmeniz gerekir. Avengers’ta Joss Whedon’ın Avengers içi didişmelere bu kadar vakit ayırmasının, Tony bombayı fırlatmadan önce Captain America’nın dayak yemesini göstermesinin sebebi budur.

Bazen de bu riski birinin ölümüyle verirsiniz. Yine Avengers’ta Coulson’ı bu yüzden geçici olarak öteki tarafa uğurladık. Coulson sevdiğimiz biriydi, her Marvel filminde gözükmüştü ve ölümü bizi finale iten şeylerin en başında yer alıyordu. Biz MCU’nun bu risk dozajını tekrar arttırması gerektiğini düşünüyoruz. Age of Ultron’a kadar gelen tüm filmler bunu bir noktada yaptı zira. Ultron’un da dediği gibi, bazen bazı şeyleri iyi yapmak için, bir şeyleri yıkmak gerekir. Captain America: The Winter Soldier SHIELD’ı yaktı, Iron Man tüm zırhlarını. Thor’un annesi öldü gözümüzün önünde.

Bunu bir defa daha yapacaklar. Yapmak zorundalar. Bu sefer de Coulson’lar, Frigga’lar değil, daha mühim karakterler yanmak zorunda. Bizce buna büyük aday olan 6 isim var. Şöyle sıraladık kendilerini. Buyurun!

 

1. Hawkeye

Hawkeye

Ölme İhtimali: %80.
Neden?: Dürüst olalım, Hawkeye’ı umursayan var mı? Kendisi çizgi romanlarda çok köklü bir karakter. Jeremy Renner da ödüllü, başarılı bir oyuncu. Ama Hawkeye açık arayla Avengers kadrosu içerisindeki en zayıf halka. Ne doğru düzgün bir karakter gelişimi var, ne de elle tutulur bir faydası. Age of Ultron’da kendisini daha detaylı göreceğimiz söyleniyor, ama açıkçası biz kendisinin bırakın Avengers 4’ü, Age of Ultron’un finalini bile görebileceğinden şüpheliyiz.

 

2. Maria Hill

Maria Hill

Ölme İhtimali: %40.
Neden?: Coulson kategorisi. Hawkeye için söyleyebileceğimiz her şey Maria Hill için de geçerli. Üstüne üstlük bir de ortada Cobie Smulders’ın diğer aktör ve aktrisler kadar vazgeçilmez olmadığı gerçeği de var. Peki öyleyse neden ihtimali bu kadar düşük tuttuk? Zira bir Civil War hikayesi geliyorsa, Maria Hill’in ciddi bir yeri olacağı garanti gibi bizim gözümüzde. Hayatta kalacaksa, başka biri ölüp ona bir görev teslim edecekse hayatta kalır. Kim peki o başka biri?

 

3. Nick Fury

Nick Fury

Ölme İhtimali: %90.
Neden?: Nedeni mi var allasen? Bıraksanız Samuel L. Jackson bu filmlerde 2045’e kadar oynar, fakat aktörün yaşlandığı artık reddedilemez bir gerçek. Üstüne üstlük, Marvel ile Iron Man 2 öncesinde imzaladığı 9 filmlik anlaşmanın da yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Her şeyi geçtik, zaten evren içerisinde de karakter azalarak bitiyor artık. SHIELD bildiğimiz anlamıyla dağılmış, gizli SHIELD’ı Coulson yönetiyor, Hill de Stark ile çalışmakta. Fury’ye yer kaldı mı evren içerisinde? Üstelik sorarım size, yaşlı ve bilge baba figürlerinin ölümünden daha net bir katalizör var mıdır hikaye anlatımı teknikleri arasında?

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

5 Yorum

 1. Kayhancan Yildiz Cevap ver

  Ulliminati geliyorsa iron man lazım bence robert ayrılsada yeni iron man şart

 2. Mehmet Alperen Ülgey Cevap ver

  TONY YOK STEVE YOK THOR YOK.EE AMK AVENGERSI YAPAN NE?? BUNLAR OLMAZSA AVENGERS MI KALIR

  • TC Ugur Kaplan Cevap ver

   Avengers bu yüzden yeni kahramanların fimlerini yapıyor, İnhumans, Black Panther, Doctor Strange gibi. Bunlar ölenlerin yerini alacak.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.