Marvel’ın delicesine bir merakla, adeta etrafımızda tur atarak, çılgıncasına beklediğimiz yeni filmi Avengers: Age of Ultron’un bir megahit olmasını bekliyoruz zaten. Beklememek muhtemelen saflık olurdu. Ama bilmediğimiz, kestiremediğimiz şey, ne derece büyük bir bir megahit olacağı. Bizim Geekyapar kadrosu olarak aramızda döndürdüğümüz muhabbetlerin üç sorusu var: İlk Avengers’ı geçebilecek mi? Titanic’i geçebilecek mi? Peki Avatar’ı geçecebilecek mi?

Biz bunları sorgularken, film yolun sekizde birini aşmış bile. Malumunuz, 23 Nisan’da film tamı tamına 44 ülkede vizyona girdi. Bu tip gişe hasılatlarında her zaman olduğu gibi, filmin ilk haftasonunu çıkarması beklendi ve rakamlar öyle sorgulandı, Age of Ultron da bu meseleden alnının akıyla çıkmayı başardı. Marvel’ın yeni hasılat makinesi, ilk üç gününde 44 ülkede toplamda 201.2 milyon dolar gelir elde etti.

Avengers Age of Ultron 3 Fragman Koreografi

Bu 44 ülke arasında iki dev pazar, Amerika ve Çin yok. Buna rağmen elde edilen bu rakam, Age of Ultron’u otomatikman 2015’in en çok izlenen on filmi arasına dokuzuncu sıradan koymayı bildi. Hatta şöyle bir kıyas yapalım, şu sıralar 1.5 milyar doları zorlayan Furious 7 çıkana kadar senenin en çok izlenen filmi olan Fifty Shades of Grey’in toplam gişesi 500 milyon doların biraz yukarısında. Anlayacağınız Age of Ultron, masaya yumruğunu net vurdu, tam vurdu.

Şahsen filmin gişe macerasını da süper kahraman filmi gibi izliyorum açıkçası, hoşuma gidiyor bu tip istatistikler. Furious 7 inanılmaz bir hızla yükseliyor, 1.5 milyar doları görmesi garanti gibi. Age of Ultron o rakamı rahat aşacak gibi gözüküyor, ama hiçbir şey de belli olmaz bu tip işlerde; belki çok kötü çıkar, herkes birbirine “gitme” der… E bir de Star Wars var bu işin içinde. Sol kulvardan Fantastic Four da sürpriz bir atak yapabilir… Aman yarabbi, vay arkadaş, 2015 çok karışacak belli!

Not: Geçen Civil War haberimizde yaşadığımız nahoş tecrübe sebebiyle bugünden filmin ülkemizde vizyona gireceği 1 Mayıs tarihine kadarki tüm Avengers ilintili haberlerin yorumlarını kapatıyoruz. Ondan sonra geriye dönük olarak hepsini tekrar açacağız. 

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.