Marvel’ın en ilginç karakterlerinden biri olan Vision‘ı en sonunda beyaz ekranda seyredeceğiz gibi gözüküyor. Üstelik bu insansı androidi Iron Man’in sadık uşağı Jarvis’i seslendiren Paul Bettany oynayacak.

Variety’nin yaptığı habere göre Paul Bettany Age of Ultron‘un setinde Joss Whedon ile birlikte kostüm, makyaj ve saç denemeleri yaparken görülmüştü. Sonra resmi kontrat da imzalanınca ismi konmuş oldu. Yani uzun zamandır muhabbeti dönen teoriler doğru çıktılar: Vision Jarvis’ten evrilecek.

vision 1

Hikâyesi Ant-Man olan Henry Pym ile doğrudan bağlantılı olan Vision’ı Earth-616 versiyonunda Pym bir yapay zeka olarak yaratıyor, fakat sonra bu yapay zeka farkındalık kazanıyordu. Ultron tarafından da Avengers’a karşı bir silah olarak kullanılıyor, fakat sonra iyi tarafa dönüyordu.

Mevzu bu şekilde ilerlerse muhtemelen aynı şey Jarvis’in başına gelecek. Mevzu Ant-Man’e nasıl bağlanacak bilmiyoruz, zira Ant-Man Avengers: Age of Ultron’dan sonra çıkacak. Bizim asıl merak ettiğimiz şey ise bu değil, o uzun zamandır dönen teorilerin ikinci kısmı.

Paul-Bettany-paul-bettany-21472778-1024-681

Zira bu teoriler sadece Jarvis’in Vision’a evrileceğini değil, aynı zamanda son Avengers filminde Tony Stark’ın öleceğini ve Iron Man kostümü içerisinde Tony’nin bilinciyle Vision’ın birleşeceğini ileri sürüyordu. Böylece Robert Downey Jr, ve Paul Bettany Iron Man zırhının içinde rolleri değişmiş olacaklar, Downey Jr’ın yaşı ve Avengers 3 ile biten kontratı bir sorun teşkil etmeyecekti.

İlk kısmı doğru çıktı, ikincisi de çıkar mı? Göreceğiz. Şimdilik sadece Paul Bettany’yi Avengers: Age of Ultron’da görmenin tadını çıkarmak lazım.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.