Avengers: Infinity War ile ilgili gişe hasılatına dair ön raporlar, ön araştırmalar, analizlerin yorumları falan gibi şeylerin konuşulduğu zaman geldik sevgili geek alemi. Artık filmin çıkmasına bir hafta kadar bir süre kaldı. Heyecanımız ağzımızda. Dünyanın heyecanı ağzında. Disney’nin devasa pazarlama makinesi “Bu küresel bir olay” dermişçesine yıldızlarını dünyanın dört bir yanına yolluyor. Her gün ABC’de sabah kuşağında başka bir Avenger röportaja çıkıyor. Biz de burada üzerine konuşarak bu pazarlama kampanyasının gayrıihtiyari parçası oluyoruz. Bütün bunlar birleşip ne oluşturuyor?

Kuvvetle muhtemel Amerikan tarihinin en fazla hasılat elde ederek açılış yapan filmi.

infinity_war_el_primer_teaser_de_the_avengers_vs_thanos_2

An itibariyle bu onur Star Wars: The Force Awakens‘a ait. Vizyona girdikten sonra sadece Birleşik Devletler pazarında $247,966,675 gelir elde eden, bunu da bir haftasonunda yapan Force Awakens için çanlar çalıyor. Zira yapılan araştırmalara göre, Amerika’da oylanan seyircilerin %45‘i önümüzdeki dönemde gelecek filmler arasından “Önce buna bir giderim” diye baktığı sadece bir filmi gösteriyor: Infinity War. Aynı oran Force Awakens için aynı araştırmada %30’lardaydı.

Üstelik Avengers: Infinity War’ın ön bilet satışı an itibariyle önceki yedi Marvel Cinematic Universe filminin toplamından daha fazla. Yani Black Panther, Thor Ragnarok, Spider-Man: Homecoming, Guardians of the Galaxy vol. 2, Doctor Strange, Captain America: Civil War ve Ant-Man’in toplamından daha fazla ön bilet satıyor Infinity War. Üstüne üstlük IMAX, Deadpool 2 çıkana kadar dünya çapındaki tüm ekranlarında sadece Infinity War gösterecek. Başka ikinci bir film bile yok.

Bütün bunların filmin kalitesiyle ilgisi olmadığını hatırlamak da izleyici olarak bizim boynumuzun borcu. Film aşırı hype’lanıyor, çünkü MCU 10 yıllık bir kitap bölümünü kapatıyor olay bu. Yoksa kimsenin film çıkmadan filmin çok iyi olduğunu iddia ettiği yok. Film çıkmadan filmin mutlaka izlenilmesi gerektiğine dair bir iddia var; bu iddia da nesnel olarak doğru. Bu filmin gerçekten de izlenilmesi gerekiyor. Hep beraber paylaştığımız, Tayland’dan Meksika’ya kadar ortak heyecanlandığımız çok fazla şey yok dünya üstünde. Infinity War bu bakımdan mis gibi bir paslaşma alanı, ortak zemin.

27 Nisan’a az kaldı dostlar. Kader geliyor!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.