8. Iron Spider

Infinity War Trailer 08

Geçen filmin sonunda bu kostümün ipuçlarını almıştık zaten. Sizi bilmiyorum ama ben Civil War kostümünden daha çok sevmedim Iron Spider’ı. Ancak aksiyon hâlinde görünce, belki de fikrim değişir!

9. Chris Chris’i Kıskanınca

Infinity War Trailer 09

Şöyle bir konuşma hayal ediyorum,

Hemsworth: Kevin müsait misin?
Feige: Buyur Chris’çim.
Hemsworth: Beni almadığınız Civil War vardı ya?
Feige: Şimdi, evet, öyle bir şey vardı ama ba-
Hemsworth: Orada Evans’a vermişsiniz ya helikopter sahnesini?
Feige: A– ee?
Hemsworth: Ben de istiyom onlardan bir tane.
Feige: Nasıl, n’apalım aynısını mı yapalım?
Hemsworth: Hayır daha büyüğünü istiyom.
Feige: Ne oha, daha büyüğü ne? İki kolunla dev uzay portalı tut bari.
Hemsworth: Sen demesen ben diyecektim gerçekten. Süper fikir, çok harika, sen efektleri hazırlat ben salona gidip çalışmaya başlıyorum.
Feige: Oğlum şak- Hay Allah, gitti görüyor musun?

 

10. Black Order’ın Zıpkını

Infinity War Trailer 10

Thanos’un sadık ordusu Black Order ile tekrar tanışın! Kendilerinin zıpkın attığı kişi burada Captain America gibi gözüküyor. Cap de Wakanda’da olduğuna göre, muhtemelen New York gibi –hatta belki de simultane– bir Wakanda istilası da olacak. İlk portallar öncü birliklerle dolu olacak gibi gözüküyor, o öncü birlikler de dünyayı savunma hâline geçirecek. Ancak soru şu: Neden? New York’a portal açmak anlaşılır, çünkü Vision ile Strange sağ olsun, Mind ve Time Stone‘lar orada. Wakanda’da ne var? Kayıp Soul Stone? Herhalde koskoca Thanos’un vibranyum peşinde koşacağı yok çünkü, değil mi?

 

11. Captain America’nın Sakalı!

Infinity War Trailer 11

Sakal konsept çizimlerde çok güzel gözüküyordu gerçekten, ama burada canlı canlı görünce benim bir tadım kaçtı. Ancak beyaz perdede Nomad karakterine en yakın görebileceğimiz Steve Rogers hâli bu olduğu için, heyecanımız hâlâ yüksek. Görünen o ki Steve ekseriyetle Wakanda’da kaynatacak. En sonunda da en ait olduğu yere dönmüş olacak. Savaşta olmaya.

 

12. Yazık Oldu Vision Efendiye

Infinity War Trailer 12

Bu kareyi aklınızda tutun, hemen bir sonraki sahneye geçiyoruz.

 

13. Taşlar!

Infinity War Trailer 13

Şimdi bu karede Thanos’un iki taşı var. Bir tanesi Power Stone. Bunu belli ki Xandar’dan almış, zira en son orada Nova Corps bakıyordu. Bu muhtemelen film başlamadan önce olup bitecek. İkincisi Space Stone. Bunu da gördük, Loki kendisi veriyor. Kuvvetle muhtemel Thanos, Asgard mültecilerine saldıracak. Boşluğa düşen Thor’u Guardians alacak, Loki de hayatı karşılığında Tesseract’i verecek. Bu geriye filmin bu anından sonra alınacak üç taş bırakıyor. Bir önceki karede bir Black Order üyesi Vision’a saldırıyor, ancak Vision burada insansı değil. Yani bu kare, kesinlikle Vision sahnesinden önce, ancak Thanos’un bu gülücük sekansında Vision’ın peşinde olmadığı da çok açık. Bu da Scarlet Witch’in “gerçeklik bükme” teorisini biraz kafada güçlendiriyor açıkçası. Vision’ı öyle gizliyor olabilir mi? Ya da Vision öldükten sonra o gerçekliği yaratmış olabilir mi bir anlamda?

Scarlet Witch sandığımızdan daha önemli olacakmış gibi geliyor bize bu sıralar.

 

14. Saldırın Yiğitler!

Infinity War Trailer 14

Winter Soldier – Asansör Sahnesi
Civil War – Havaalanı Sahnesi
Infinity War – Bayır Savaşı Sahnesi

Bu gidişattan çok memnun geekler olarak, Russo biraderlerden Avengers 4‘te muhteşem bir uzay it dalaşı beklediğimizi ciddiyet ve hasretle belirtiriz!

 

15. “We’re the Guardians of the Galaxy, bitch”

Infinity War Trailer 15

Hehe!

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.