Uzun zamandır dedikodusu dönüyordu zaten, en sonunda resmi açıklamayı da almış olduk. Hatırlayacaksınız, Joss Whedon daha Age of Ultron çıkmadan çok, çok önce yeni bir Avengers filmi çekmeye kafa olarak hazır olmadığını açıklamıştı Marvel hayranlarına. Kendisinin Avengers’a yaptığı dokunuşu herkes çok başarılı bulduğundan, Marvel’ın bu başarısındaki payı da çok büyük olduğundan genel olarak bu haber üzüntüyle karşılanmıştı, ama anlaşılabilirdi. Whedon böyle büyük projelere alışkın değildi, Avengers gibi multi-milyarlık bir hanedanlığın başında durmak zaten kolay bir iş olamazdı. Biraz mola vermek istemesini anlayışla karşılaşmıştık hep beraber; üstelik kendi de söylemişti, bu bir daha Marvel ile çalışmayacağı anlamına da gelmiyordu…

Sorun, yeni yönetmenin kim olacağıydı. Bu konuda neredeyse hiç kimsenin şüphesi yoktu; Marvel’ın pek çoklarına göre en iyi filmi olarak gösterilen Captain America: The Winter Soldier’ın yönetmeni Joe ve Anthony Russo biraderler serinin iki kısımlı üçüncü filmi Infinity War için adı geçen en önemli aday konumundalardı. Fakat ne hikmetse Marvel resmi bir duyuru paylaşmamıştı. Bugüne kadar. Artık rahatlayabiliriz, Russo biraderlerin Infinity War ikilemesini çekecekleri resmen açıklandı.

Russo_Brothers

Kim peki bu Russo biraderler? Aslında çok garip bir kariyer rotaları var. Pieces ve Welcome to Collinwood filmleriyle çıktıktan sonra 2003’te Arrested Development dizisinin yönetmenliğini yaptılar. Ondan sonra arada bir You, Me and Dupree’yi çekseler de özellikle TV’ye odaklandılar; LAX, What About Brian, Carpoolers ve Community. Community’de gösterdikleri başarı onların Marvel’ın radarına taktı, 2014’te Winter Soldier’ı çıkardılar. O film hem eleştirel, hem de gişesel anlamda ciddi olarak başarılı oldu ve bir anda Avengers filmleri için bir numaralı aday hâline geldiler.

Kendileri aynı zamanda Captain America: Civil War’ın da yönetmenliğini yapacaklar; bu da 2016, 2018 ve 2019’da çıkacak en büyük Marvel filmlerinin tümünün onlarda olduğu anlamına geliyor. Bu illa ki Whedon’da olduğu gibi Russo biraderlere de diğer filmlerin gidişatında söz söyleme hakkı tanıyacaktır. Açıkçası tanımalı da. Winter Soldier tesadüfen ortaya çıkamayacak kadark kaliteli bir filmdi. Yönetmenlerine de Marvel Sinematik Evreninin geleceğini teslim etmek dünyanın muhtemelen en akıl kârı işi. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

4 Yorum

  1. Güçlü Yiğit Başar Cevap ver

    Avengers ve Winter Soldier ton olarak da tür olarak da çok farklı fimler hayırlısı diyorum.

  2. Ben son derece güzel bir iş çıkaracaklarını düşünüyorum İnfinity War tarz olarak avengers dan ziyade Winter Soldier a yakın olmalı bence. Neticede devasa bir savaş ve Thanos gibi karakter söz konusu olduğundan daha karanlık, daha ciddi bir havaya sahip olmalı diye düşünüyorum. Russo kardeşler bunu verebileceklerini de ispatladılar zaten.

  3. Ismail Çıtırkı Cevap ver

    Bence çok doğru bir karar Marvel risk almak istememiş ve en doğru kararı vermiş Thanos kolay geçiştirlecek bi düşman değil özellikle karakteri iyi işlenmeli ve winter soldier karakter işleme konusunda marvelin en iyilerinden biri hayırlısı olsun daha ultronu izlemeden infinity warı merak etmeye başladım

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.