Bakın, bunu zaten konuşmuştuk. Doctor Strange bizce objektif bir şekilde sadece ve sadece Kevin Feige meseleyle ilgili çok tutkulu olduğu için filmleştiriliyor. Bunun gerçekten başka bir izahı yok. Karakterin yıllardır çizgi romanlarda kendi süregelen serisi olmadı. Animasyon dünyasında, ya da video oyunlarında doğru düzgün bir varlığı yok. Çok bilinen, çok sevilen bir karakter de değil. Ama işte Marvel’ın en tepedeki adamının favori süper kahramanlarından biri olmak gibi bir şansı var.

Doctor Strange

Ve görünen o ki, bu şans ona kamyon dolusu inanılmaz aktör de getirecekmiş gibi gözüküyor. Marvel işe ilk önce başrole çağımızın en sıcak, en popüler, en çekici aktörlerinden biri olan Benedict Kambırbeybi’yi koyarak başladı. Sonra onun karşısına neslinin en büyüleyici aktrislerinden birini, Tilda Swinton’ı koydular, üstelik de çok harika ve yakışan bir hamleyle kendisini Ancient One yaptılar. Yetmedi, yine günümüzün en hızlı yükselen değerlerinden biri olan Chiwetel Ejiofor Baron Mordo olarak katıldı kadroya. Şimdi bir yıldızın daha peşindeler.

Variety’nin haberine göre, Hannibal’ın yakında bitmesiyle takviminde kocaman bir boşluğa kavuşacak olan Mads Mikkelsen, Doctor Strange filminde henüz belirlenmeyen bir kötü adamı oynayacak. “E Baron Mordo vardı?” diyorsanız, pek çok kişinin Mordo’nun önce bir müttefik olarak başlayacağını düşündüğünü, bizim de buna katıldığımızı belirtelim. Çok büyük ihtimalle Mads Mikkelsen’in karakteri, ikisi de Ancient One’nı öğrencisiyken Mordo ve Strange’in beraber kapıştığı bir ilk düşman olabilir.

Mads Mikkelsen 1

Ama, bir yandan, olmayabilir de. Bu tamamen filmin Mordo – Strange ilişkisini nasıl kuracağına bağlı. Eğer Mordo ile Strange’i bir nevi Anakin – Obi-Wan gibi “bozuşan kardeşler” mekaniğine oturturlarsa, evet, aynı alegoriden gidersek Mikkelsen Dooku-vari bir karakteri canlandırabilir. Ama yok, Mordo baştan kötü olarak konumlanacaksa, Mikkelsen Mordo’nun da efendisi, Strange’in asıl baş düşmanı olan Dormammu’yu da oynayabilir. Şimdilik elimizde teorilerden gayrı bir şey yok, ama yine de tek bir şey kesin. Mikkelsen, girdiği filmi daha kaliteli yapan bir adam. Bu filmi de ateşe verecektir!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.