Çok beklediniz. Çok ümit ettiniz. Burada sayfalarca ihtimalini, olurunu, olursa neler olurunu konuştunuz. Ama en nihayetinde, günün sonunda şu cümleye tosluyordunuz: Spider-Man’in hakları Sony’de. Civil War’da Spidey olacak mıydı? Hayır, çünkü Spider-Man’in hakları Sony’de. Avengers filmlerinde Marvel’ın en popüler kahramanını görebilecek miydik? Hayır, çünkü Spider-Man’in hakları Sony’de. E buyurun şimdi bakın bakalım. Spider-Man’in hakları hâlâ Sony’de, ama mahallemizin sevimli ağ fırlatıcısı artık Marvel Cinematic Universe’e dahil olacak!

Hatırlayacaksınız, The Interview’a sinirlenen Kuzey Koreli hacker’ların sızdırdığı maillerde Marvel ve Sony arasında Spider-Man için ciddi görüşmelerin geçtiğini öğrenmiştik. Buna göre Marvel Spider-Man’i MCU’ya katmak istiyor, fakat Sony’yle kâr paylaşımı ve kreatif kontrol kısmında anlaşamıyordu. Hatta o mesajlaşmalarda defter komple kapanmışa benziyordu; en azından aldığımız izlenim o yöndeydi. Fakat o maillere bakan Marvel fanları öyle yüksek sesle HAYIR dedi ki, Sony ve Marvel belli ki tekrar masaya oturmuşlar.

1377778811_marvel-civil-war-spiderman-4986-hd-wallpapers-amazing-spider-man-carnage-civil-war-new-avengers-my-cinematic-universe-the-amazin

Sonuç? Spider-Man önümüzdeki bir MCU filminde yeni bir aktörle tekrar başlatılacak ve evrene resmen dahil edilecek. Bu filmin haliyle Captain America: Civil War olacağı söyleniyor. Ondan sonra ise 28 Temmuz 2017’de bu yeni aktörün canlandırdığı Spider-Man’e tekil bir film çekilecek. Tarih tanıdık geldi mi? Öyleyse dikkatinizin önünde eğiliyorum, bu vizyon tarihi Thor: Ragnarok’un tarihiydi. Bu yeni gelişmeyle birlikte Marvel Guardians of the Galaxy 2 sonrası bütün üçüncü faz filmlerini kaydırdı. Thor: Ragnarok artık 3 Kasım 2017’de, Black Panther 6 Temmuz 2018’de, Captain Marvel 2 Kasım 2018’de, Inhumans ise 12 Temmuz 2019’da vizyona girecek.

Peki Sony ile Marvel arasındaki bu anlaşma neyi içeriyor? Filmin yapımcıları arasında Marvel’dan Kevin Feige ve Sony’den de şirketteki yüksek pozisyonundan yeni ayrılan Amy Pascal görev yapacak. Spidey Marvel’ın diğer filmlerindeyken Sony’nin kreatif bir kontrolü yok, fakat Spider-Man’in kendi filmlerinde son sözü Sony söyleyecek. O filmlerin finansmanı, dağıtımı ve mülkiyeti de Sony’de olacak. Valla ne yalan söyleyeyim, son kreatif kontrol Marvel’da kalsın isterdim, ama şu durumda olmaz denilen olmuşken, çok da şikayetçi olacak değilim. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

76 Yorum

 1. ciwil warda örümcek adamı görmek şahane olacak batman ve süperman filmi patladı ben diyeyim size captan amerika ciwil war avengersden bile bomba olacak örümcük adam captan amerika ıron man black panther crossbones baron zemon winter soilder falcon kara dul YOK ARTIK bide dizilerdeki daredevildir falan onlarıda eklerlerse abowww ama ben punisherde olacak diye tahmin ediyorum ciwil warda çünkü punisher dizisi netfix tarafından çekilebilir söylentileri arttı baya

 2. Sony’nin kafası sonunda çalışmaya başladı! Yıllarca bize ve spiderman’e eziyet ettikten sonra doğru yolu bulmayı başardılar.

 3. önü alınmaz bir Spidey fani olarak Sonynin yıllardır bize cektiklerine katlanamaz konuma gelmiştim haberin daha başlığında histerik sevinç kahkahaları attım. Şimdilik yorum yapmak yerine sevincimle başbaşa kalicam ama ne yalan söylüyim phase i kapatanin Avengers olmaması ve inhumanların part 2 ye dahil olmayacagi kötü haber

  • gişede snoy iel para kazanırsa ki kazanacak merak etme avengerse de dahil ederler bence spideri 🙂

 4. düşük ihtimalli de olsa spider man’i age of ultron’da bile görebiliriz. hatırlarsınız joss whedon ekibi yeniden toplamıştı bazı sahneleri beğenmedim falan diye. belki de asıl sebep sipder man in after credits de çıkması için extra bir sahne çekilmesiydi. idris elba’nın açıklamalarına bakarak thor’la alakalı bir sahne beklesekte sipdey de çıkabilir. küçükte olsa ihtimal ihtimaldir. iki tane olsun ne olcak 😀 ayrıca oyuncu anlaşması da yok biliyorum ama illa da suratını göstermek zorunda değiller. kostümle falan çıkarırlar belki 🙂

  • bende öyle düşünüyorum filmin sonunda after credits örümcek adam göreceğiz 🙂

  • Yekta Fırtına Cevap ver

   bunu yazacaktım yazmışsın gerçekten arkadaşım Spider Man abimizi After Credits olayınca görücez Age Of Ultron filminde demedi demeyin.

 5. Daha ne olsun. Ben kreatif kontrol konusunun göstermelik olduğunu, solo Spidey filmlerinde de Sony’nin Feige’nin sözünden çıkmayacağını düşünüyorum. Hele Sony Hack sırasında Marvel’ın Spider-Man için yaptığı planları düşündükçe heyecandan ellerim titriyor. Civil War artık çıkacağı senenin en büyük işi haline geldi, garanti rekorlar kırılacak. Marvel şimdiye kadar yaptığı işlerle hiç yüzümüzü zaten kara çıkartmadı ama Spidey’i geri almak yapabileceği en hayırlı işti. Şimdi nasısa hasılat garanti deyip saçmalamazlarsa DC bu beş yılı da sinemada Marvel’in arkasında geçirecek.

  • Şu sony hack dönemindeki planları açıklar misin ben kaçırdım oraları tamamen

   • Aklımda kalanları paylaşıyım hemen. Bunların hepsinin spekülasyon olduğunu da belirtmek lazım tabi. Öncelikle önceki hiç bir Spider-Man filmiyle (Raimi’ninkiler veya Amazing serisiyle) herhangi bir bağ taşımamasını planlıyorlarmış. Tümüyle sıfırdan başlayacaklar ve yeni bir casting yapacaklarmış (No Garfield anlamında.). Orijin hikayesini yeniden anlatmayı düşünmeyip (Bir daha Ben Amca’yı öldürmeyecekler yani), onun yerine Spider-Man’in halihazırda iki kişilikli bir hayat sürdüğü bir senaryoyla yola devam edeceklermiş. Senaryonun da Spidey’nin önceki filmlerdeki gibi özel hayatına odaklanmasından çok, genç bir kahraman olmanın zorluklarına odaklı olmasını (ama yine de yan bir romantik hikaye de yer alacak tabii ki, Hollywood bu) planlıyorlarmış. O zaman ki konuşmalar sırasında karakterin MCU’ya girişi Civil War da olacağı ama illa bir castingle falan değil de, atıyorum maskeli bir dublörün bile olabileceği şeklinde bir yaklaşımları varmış. Sanırsam bu kadar. Heyecan verici değil mi?

    Bugüne dönersek, en azından Civil War’da yer almasının çok büyük olasılık olduğu bir gerçek (açıklamada kendi filminden önce MCU’daki başka bir filmde yer alacak tarzı bişiler var ve en mantıklısı Civil War), hatta IGN’deki editörlerden biri “Marvel’in elinin altında içinde Spidey olan bir Civil War senaryosu kesin vardır” falan gibi yaklaştı. Filmin co-prodükörünün Feige’i olması da filmde Marvel etkisinin Sony’den fazla olacağını işaret ediyor. Tek arzum filmlerdeki mizah unsurunun daha da artması ve Spidey’nin çizgi roman özünü yakalayan bir film yapmaları.

  • Bana da Feige’nin sözünden çıkmazlar gibi geliyor. Bu anlaşmaya oturmalarının ilk sebebi zaten kendilerinin becerememeleri. Her zamanki Sony işte.

 6. Bundan daha güzel haber olabilir mi? Hayır.Örümcek marvele katıldığına göre artık civil warda kesin görmemiz lazım,çrde başkahramanlardan biriydi.Daha age of ultronu beklerken sabırsızlıkla şimdi civil warı daha bütük merakla bekliyorum,marvel bize bu kadar acımasız davranma meraktan öldüreceksin!!!Marvelin dizilerinde göreceğimiz kahramanların hepside civil warda olacak! luke cage,jessica jones,daredevil,crossbones ,baron zemon, winter soilder, falcon, black widov, black panter,Demiradam,cap abd ,agent of shield karakterleri,üstüne ÖRÜMCEKADAM ………… daha ne olsun!!!Tam bir süperkahramanlar geçişi!!!

  Birde IRONSPİDEY zırhınıda görürsek YOK ARTIK MARVEL!! 😀

 7. Emir Sultan Erbaş Cevap ver

  DC’yi DC yapan Batman ise, Marvel’i Marvel yapan da Spideydir. Bu yüzden mükemmel bir haber bu

 8. Ismail Çıtırkı Cevap ver

  ciwil war da spiderman’ın maskesini çıkarması sinema tarihinin en büyük sahnelerinden biri olacaktır sabırsızlıkla bekliyoruz spiderman’dan sonra wolverine yada x-men gelirmi acaba çokmu şey istiyoruz yoksa ???

  • çizgi romanlarından bagımsız filmler bunu anlayın artık ve maske çıkarma olmayacak ciwil war filminde

   • Ismail Çıtırkı Cevap ver

    ya olursa sencede süper olmazmı : D olmayacağını kimse iddia edemez olsun artık yani haberi duyduğumda aklımda ilk beliren sahne maske çıkarma sahnesi oldu

  • Spidey’nin ilk filmi olacağından (en azından MCU’da), maske çıkarması biraz düşük ihtimal gibi.

  • X-Men, 20th Century Fox’ta ve Disney (Marvel Studios) ve Fox kanlı bıçaklı düşmanlar gibi, hatta ve hatta Fox, X-Men serisi ile baya başarı ve hasılat elde ediyor yani Sony gibi eli mecbur bir konumda değiller. O yüzden, o nerdeyse imkansız bir şey.

 9. Berkcan Zülfikar Cevap ver

  Cümlemize hayırlı olsun, artık CW biraz daha dişe dokunur olabilir..

 10. *Andrew ve yeni Harry Osborn’a yazık oldu.
  *Joseph Gordon-Lewitt yeni spidey olursa hiç şaşırmam. adam her yerden çıkıyor.
  *Batman-Superman filminin fragmanı bile yokken ve ilk evren birleştirme filminin vizyon tarihi bu kadar ileriye verilmişken köprünün altından daha çok su akar.
  *ciwil war umarım 3-5 süper kahramandan fazlası olur ki öyle olacak gibi duruyor. dizilerdeki ve filmlerdeki kahramanların olduğu gerçek anlamda 1 savaşa dönür umarım civil war.

 11. Gerçekten mükemmel bir haber evet ama Spider-Man’in haklarının (tam olarak olmasa bile ) Marvel’da olması beni ne kadar mutlu ediyorsa , Andrew’un ağ kafalı örümcek rolüne devam edemeyecek olması da o kadar rahatsız ediyor …

 12. mükkemmel bir haber !!!
  bakarsın ilerde fox da boyun eğer kendisi gelir tıpış tıpış.
  amazing spiderman serisi ve andrew başarılıydı bence.
  2016 civil war’a da çok bir süre kalmamış ve civil war da çizgi romandaki kadar önemli bir rolde olacaksa spiderman yeni bir aktör ile tekrar başlatılacağına 2 amazing filmini mcu’nun bir parçasıymış gibi düşünüp ordan devam etseler daha iyi olcağını düşünüyorum iron spider köstümünü peter ın resmi olarak ilk kaydolanlardan birisi olması gibi olaylar daha kolay izleyiciye kabul ettirilebilir.
  yeniden başlatılcak olursa adam süper güçleri kazanır kazanmaz kaydolcakmış gibi geliyor bana :s

 13. Bir de kim oynayacak örümcekadamı liste halinde güzel olur, bizde fikirlerimizi belirtiriz,ama bu çirkin andrewdan kurtulduğumuza sevindim!

 14. Abdulkerim Eser Cevap ver

  Bu Fener’in Alex’i Cimbomun Hagi’yi kadrosuna katması gibi bişey.
  Ağlamak istiyorum.

 15. Abdulkerim Eser Cevap ver

  Benim anlamadığım ‘The Amazing Spider-Man 3’ yalan mı oldu şimdi..?!?

 16. Captain America Civil War’u 2016’ya nasıl yetiştirecekler ben de onu merak ediyorum. Sıfırdan senaryo yazılacak, daha Spider-Man’e yeni aktör seçilecek ki bunlar akla ilk gelen sorunlar, daha tonla şey var. 15 ayda hepsini yaparlarsa helal olsun ama bana erteleyecekler gibi geliyor. Bir de o kadar kahraman eklendi bari filmin adını “Marvel/Marvel’s Civil War” veya düz “Civil War” yapsınlar.

  • Otoriteler, muhtemelen Marvel’ın elinin altında Spidey’i içeren bir Civil War senaryosu yada en azından taslaklar olduğunu tahmin ediyorlar (bunun gibi bir anlaşma ihtimaline karşı). Oyuncu seçimi de bu kadar geniş kaynaklara sahip bir stüdyo ve bu kadar popüler bir rol için çok zahmetli bir süreç olmazmış gibi duruyor. Hiç olmadı, sadece kostümlü bir dublörle bile birkaç çekim yapabilirler.

  • 15 ayda herşey olur zaten filmleri 1 2 ayda çekiyorlar merka etme 15 ayda sahane seyler olur marvelın herseyı planlı

 17. Yunus Çaldağ Cevap ver

  ben bu haberi sabah imdb de gördüm ve sevinçten ağladım şu anda yılın en iyi haberi

 18. Shadow in the Dark Cevap ver

  Spider-Man geldi.Marvel da durur mu, herseyin planı ve senaryosu değişti.Tabi takvimde değişti.Kısaca Spidey nelere kadir be!

  Aklımda olan soru Inhumans, Infinity Wars Part 2 den sonra çıkacak olması Infınıty Wars da birçok Inhumanı goremeyecegiz anlamına mi geliyor?S.H.I.E.L.D. la başlayan bu serüvene ara mı verilecek?

  İsteyenler için yeni Takvim;

  SPIDER-MAN 28/7/17
  THOR 3 3/11/17
  BLACK PANTHER 6/7/18
  CAPTAIN MARVEL 2/11/18
  INHUMANS 12/7/19

 19. ticari açıdan bakılırsa hem marvel hem sony için en iyisi ama mcu’nun kalitesi açısından iyi şeylere sebep olacağını sanmıyorum.

 20. Haber gerçekten sevindirici. Ben de Spidey’i ilk olarak Civil War’da görmek istiyorum herkes gibi. Ancak hepimiz biliyoruz ki Civil War için yapılan hazırlıklar neredeyse tamamlanmak üzere ve yakında çekimleri başlayacak. Yani kısa bir süre var. Marvel bu sürede oynayacak aktörü seçip Spider-Man’i Civil War’da karşımıza çıkarabilecek mi bilemiyorum. Yapılan açıklamalardan da Spidey’nin solo filmi öncesi bir MCU filminde yer alacağını biliyoruz. Üç seçenek var: Civil War, Dr. Strange ve Guardians Of The Galaxy 2. Ancak Guardians Of The Galaxy’de görünmesi mümkün değil onu kafadan eliyoruz zaten. Dr. Strange de bir origin hikayesi olacağı için Spider-Man’i filme sokmak doğru olmaz bence. Geriye bir tek Civil War kalıyor ama onun için de gerçekten kısa bir zaman var. Ayrıca Spidey’de Civil War’a katılacak olursa en azından ilk sezonu yayınlanacak olan Daredevil’ın da -böyle bir planlarının olmadığını biliyoruz şimdilik- kadroya katılması gerektiğini düşünüyorum. Bu Agents Of S.H.I.E.L.D. karakterleri için de geçerli. Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’in ise yetişmesi pek mümkün gözükmüyor maalesef. Ha Marvel bir süpriz yapar o karakterleri önce Civil War’da görürsek o ayrı.

  Ama bence yapılması gereken Civil War’un tarihini daha ileriye atıp Spider-Man’i öne almaktı. Ancak bu, anlaşma daha önce yapılsaydı gerçekleşebilirdi. Söylediğim gibi Civil War için geç olabilir. Tabi yine de süprizlere açık olmak lazım.

  • Civil War için çok da geç değil aslında. Yani, Hollywood’da çok kısa süre kalan bırakın oyuncu ekleme/değiştirmeyi, yönetmen değişimini bile defalarca gördük ve olay bu kadar merakla beklenilen ve sansasyonel bir durum iken (örümcek adamın çizgi romanlarda merkez karakter olması, vs.) muhtemelen bunu Civil War’da yapacaklardır. Kevin Fiege’in elinin altında böyle bir fırsat ve arkasında şu an Hollywood’un kaynak olarak en güçlü stüdyolarından birisi var.

   • Evet bir noktada katılıyorum zaten. Kesinlikle Civil War’da olmaz da demiyorum. Ancak buradaki durum yönetmen değişimi ya da oyuncu ekleyip çıkarma meselesi kadar basit değil. Çünkü hikayede Spider-Man senin de dediğin gibi önemli bir noktada. Eklenince senaryoda belli değişikliklerin de yapılması gerekecek. Ayrıca Anthoney Mackie yani Falcon bir röportajında filmin çekimlerine Nisan ayında başlanacağını ve yaklaşık beş ay kadar süreceğini söylemiş. Bu tür bir filmin post-production döneminin de normalden daha uzun olacağını hesaba katarsak filmde olma olasılığının düşük olduğunu söylebiliriz. Bence bugün Marvel tarafından yapılan açıklamada Spider-Man’in görüneceği ilk filmin hangi film olacağının söylenmemesinin nedeni de Marvel’ın bu konudaki kararının kesin olmadığının işareti bence.

    Açıkçası ben Spider-Man’in daldan düşer gibi Civil War’da ortaya çıkışının çok da doğru olmayacağını düşünüyorum. Bu, MCU’yu bir yandan olumsuz da etkiliyor aslında. Çünkü evrenin belirlenmiş bir hikaye yönü vardı. Şimdiden Spider-Man’in eklenişi dört filmin tarihini değiştirdi bile. Inhumans’ı Infinity War’da göremeyeceğiz mesela bir kısmını yani en azından. Spider-Man’in gelişi bir çok şeyi değiştirecektir. Evet, Spider-Man’i Civil War’da görmeyi istiyorum ama önce bir solo filmini görmeyi tercih ederdim.

    • Haklısın ancak simdiden pek çok site Spidey, Civil War’da haberi girmeye başladı bile. Otoriteler zaten Marvel’ın elinin altında her ihtimale karşı bir Spidey’li Civil War senaryosu veya taslağı olduğunu tahmin ediyorlar. Disney, olay bu kadar büyüdükten sonra bu fırsatı kaçırmaz. MCU endişelerini biraz paylaşmakla beraber, benim Kevin Fiege’e güvenim tam açıkçası (Phase 3 tanıtımında Captain America’nın ismini sonradan değiştirmesi gibi detaylar, hayranlara ne kadar değer verdiğini gösteriyor bence)

  • çizgi romanındaki gibi maske çıkarma olmayacak onu diyor herkez sen olayı yanlış anlamışsın kardeş 😀

 21. Tam da düşündüğüm gibi oldu. Şaşırmadım. Hatta planlıydı. Ben
  Inhumans filminin infinity war 1&2 arasında olmasının saçma olacağı
  kanaatindeydim. Inhumans filminin phase 3ün son filmine atılması,
  Infınıty War’dan sonra olması en doğrusuydu. Ve ben Marvel’in Spidey
  işini zaten planladığını sadece işler netleşmeden açıklamak istemediğini
  düşünüyorum.

  • katılıyorum marvel neden andrew ile çalışmak istemiyor bir bilgilensek fena olmaz..

 22. rüzgar mavracı Cevap ver

  2017deki kendi filmi yeni bir reboot olmasin arkadas ya 3.kez yeter. Ver civil war.da altyapiyi, kendi filminde de tipki 89 batman’inde ki gibi direk girsin olaya. Ya bana kalsa yeni solo filminden ayri, artik spidermanin civil war ve avengers filmlerinde gozukmesini isterim sadece. Kendi filmleri 700 milyon dolar ciro yapiyor ve sony bunu bile begenmiyor. Takdir edersinizki tek basina 1milyar dolari asmasida cok ama cok zor. Bunu iron man 3 yapti onunda en onemli sebepleri Avengers sonrasi cekilen ilk film olmasi ve elbette Robert Downey Jr faktoru. Spiderman.a milyar dolarlik ciro yaptiracak bir aktor acikcasi dusunemiyorum. Ama yamulursamda mutlu olurum.

  • film başdan çekilmeyecek yani amcasını ölümü nasıl örümcük adam olacagı olmayacak zaten olamazda ciwil warda evrene dahil olacak yeni düşmanlarla savaı olacak kendi solo filmi reboot olmayacak yani üzülmeyin zaten olması imkansız ciwil warda savaşa katılıpda solo filmini reboot yapmak için mi anlaştılar elbette değil

 23. Marvelden güzel haberler gelmeye devam ediyor.Örümcek civil warda kesin olacakmış,sonrada Captain America: Civil War ve Dr. Strange filmlerinin arasında örümcek için bir film daha sonrada sinister six filminide ayrıca sony çekmeye devam edecekmiş,Marvel bizi gebertecek 😀

 24. Bundan daha güzel bir haber Batman V Superman filminin 2 part olacak olmasıdır. Biri Avengers diğeri Cap3 ile aynı tarihte vizyona girse. Son senelerimizi padişahlar gibi yaşarız vallaha

 25. Ay allahım nasıl mutlu oldum ya. Gözlerım dolmadı tabiki yok öyle bir şey sadece sevindim o kadar.

 26. 2015:
  May 1: Avengers: Age of Ultron
  July 17: Ant-Man
  August 7: Fantastic Four (Fox)

  2016:
  February 12: Deadpool (Fox)
  March 25: Batman V Superman: Dawn Of Justice
  May 6: Captain America: Civil War(Örümcekadam dahil)
  May 27: X-Men: Apocalypse (Fox)
  August 5: Suicide Squad
  October 7: Gambit
  November 4: Doctor Strange

  2017:
  March 3: Untitled Wolverine sequel (Fox)
  May 5: Guardians of the Galaxy 2
  June 2: Fantastic Four 2 (Fox)
  June 23: Wonder Woman
  July 28: Marvel Studios co-produced Spider-Man film (Sony, yeni)
  November 3: Thor: Ragnarok (yeni tarih)
  November 17: Justice League, Part 1

  2018:
  March 23: The Flash
  May 4: Avengers: Infinity War, Part 1
  July 6: Black Panther (yeni tarih)
  July 13: Untitled Fox Mystery Marvel film (sinister six ?)
  July 27: Aquaman
  November 2: Captain Marvel (yeni tarih)

  2019:
  April 5: Shazam
  May 3: Avengers: Infinity War, Part 2
  June 14: Justice League, Part 2
  July 12, 2019: Inhumans (yeni tarih)

  2020:
  April 3: Cyborg
  June 19: Green Lantern

  kaynak:geektyrant

 27. The amazing spiderman 3 normalde 2018 de çıkacaktı.Şimdi ımdb gibi yerlerde 2016 yazıyor.Yardım edermisiniz

    • marvelin çekeceği spider ler emin olun süper olacak ıron man seçimi cpa seçimi thor seçimi kara dul seçimi galaksainin koruyucuları seçimi yani aktörler hepsi sahaneydi spiderde süper olacak emin olun

 28. Emir Sultan Erbaş Cevap ver

  Yalnız farkında mısınız son 2-3 yıldır Marvel, Marvel, Marvel. Adamlar tamamen sinemayı ele geçirdiler neredeyse. Şimdi de dizileriyle TV’yi ele geçiriyorlar. Stan Lee yıllar önce bu kadarını hayal edebilmiş miydi acaba 🙂

 29. Örümcek Adamı ne hale getirdiniz yaa bir seriside adam gibi devam etsin ne demek şimdi yeniden çekilecek ilk seri zaten yarım kaldı yeniden başlattınız tam ikinci serinin ikinci filminde oo bundan sonra fena olacak dedik hop şimdi oda yalan oldu …. Hadi nolanın batman filmi gibi ayrı bir evreni başlatıp üçleme halinde bitirseydiniz adamlar haklı o örümcek adamla avengerste ki aynı olamaz derdik ama şimdi ne alakası var kardeşim diyorsun …

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.