DCEU ile alakalı her haberde bıkmadan söylediğim ve hatırlattığım bir gerçeği yine önünüze getiriyorum: Artık DC’nin tek istikameti DCEU ve ilerisinde olacaklar değil. Bir yandan tamamen bağımsız filmler çıkartıyorlar Joker gibi, diğer yandan bir şekilde evrene bağlanması mümkün olabilecek farklı evrenlerde geçen projeler geliştiriyorlar gelecek olan The Batman gibi, diğer yandan da DCEU tarafına ve bahsettiğim diğer kollarına dair yan projeler üretiyorlar markanın sahibi WB Brothers’ın dijital içerik platformu HBO Max için.

Bu platforma gelecek olan Peacemaker, The Batman’deki Jim Gordon’ı odağına alacak bir Gotham hikayesi, Green Lantern Corps odaklı bir uzay macerası gibi farklı farklı dizi projeleri duymuştuk. Bunların dışında birkaç film projesi de vardı kulağımıza çalınan. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen DC Fandome etkinliğinde ilk konsept görseli paylaşılan Blue Beetle bunlardan biriydi mesela. Yine aynı etkinlikte bahsi geçip de konsept görselini gördüğümüz ve aynı zamanda başrol oyuncusunu da bildiğimiz Batgirl filmi ise bugün başka bir gelişme ile karşılıyor bizi. Filmimizin baş kötüsü olacağı kesinleşen Firefly’ı Doom Patrol dizisindeki Robot Man rolü ile tekrardan ekranlara dönüş yapan Brendan Fraser canlandıracak!

Gerçeği gizlemeye gerek yok. Firefly, Batman: Arkham Origins oyununu oynayana kadar varlığından haberim olan bir kötü adam değildi. Fakat hem Batman: Arkham Origins oyununda hem de karakterin bu sefer ana görev ile olmasa da yan bir hikaye olarak döndüğü Batman: Arkham Knight oyunlarında gördüğüm kadarıyla psikopatlığından ve ateşe karşı hastalık derecesindeki arzusundan zevk almıştım. Yanlış anlamayın, kurgusal sınırlar içerisinde tabii ki bu dediklerim.

Doom Patrol’ü izlemediğim için inanılmaz sallıyor olabilirim fakat Robot Man karakteri görünüşü itibariyle pek de oyunculuk parçalanabilecek bir alana benzemiyor dolayısıyla bir zamanların aranan aktörlerinden Brendan Fraser’ı, daha komplike bir karakter olan Firefly rolünde görmek mutlu edecektir diye umut ediyorum.

Batgirl filmine dair umutlarım konusuna gelir isek ne olumlu ne de olumsuz bir şey diyemem. Galiba fragmanı görene kadar da hislerim bu yönde devam edecek. Başrol seçimi diğer adaylar ile kıyasladığımda ciddi üzmüştü, inşallah filmin geri kalanı üzmez. Batman: Arkham Knight DLC’si A Matter of Family atmosferinde bir Batgirl filmine hayır demem mesela. İnşallah kostüm tercihleri de daha koyu tonlarda olur ve son yıllardaki mor sarı cafcaflı kostümle girişmezler işe. Bu film HBO Max filmi olacağı için de pek yükseltmiyorum beklentiyi ama devam filmi için direkt Killing Joke hikayesini uyarlasalar ya! İşte o cidden heyecanlandırır. Batman&Batgirl team-up’ı filan da izleyebiliriz ekstra şeyler eklemek isterlerse. Gerçi son sefer ekstra bir şeyler eklediklerinde internet pek olumlu tepki vermedi.

Batgirl favori Batfamily üyeniz mi? En sevdiğiniz hali Oracle mı yoksa Batgirl yılları mı? Kötü adam seçiminden memnun kaldınız mı? Bu filmin ana DCEU evrenin geçme ihtimalinin çok yüksek olduğunu biliyor muydunuz? O kadar ki adamlar Jim Gordon rolüne dönsün diye JK Simmons ile konuşuyorlardı. Peki Killing Joke animasyon filmi için hisleriniz ne? Ben çizgi romandan daha çok sevdim, peki ya siz? Ha bu arada, malum sahneler de pek rahatsız etmedi. Tüm bu son paragrafa ve özellikle son cümleme dair görüş, düşünce, fikir ve yargılarınızı bizlerle, sitemizi hackledikten sonra tüm haberleri kendi görüşlerinize uygun şekilde manipüle ederek paylaşmayı unutmayın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.