Ne Batman v. Superman: Dawn of Justice, ne Suicide Squad, ne DC’nin çıkartıp çıkartabileceği herhangi bir animasyon Batman filmi önemli değil. Hiç değil hem de. Zira bu senenin en güzel Batman filmi 26 Haziran’da çıkacak ve başrolünde de Bruce Wayne yok. Miles Scott var. Nam-ı diğer, Batkid. Gotham City’nin amansız savunucusu. Cesaret timsali. Müthiş insan!

Batkid’in hikayesini belki 2013’ten hayal meyal hatırlarsanız. Hatırlamayanlar için biz yine de özet geçelim. 1.5 yaşından beri lösemi olan ve yıllarca radyasyon tedavisi gören Miles Scott’ın hikayesi bu. Miles, lösemili çocuklara “onlardan çalınan çocukluklarını geri vermek” için çalışan Make-A-Wish vakfı üzerinden tek bir dilek diliyor: Batman’in sadık yardımcısı, muhteşem kahraman Batkid olmak. Bu dilek vakıf çalışanlarından biri tarafından internete koyuluyor ve birden saman alevi gibi yayılıyor. Miles’ın bu arzusunu gerçekleştirmek için tüm San Francisco Gotham’a çevriliyor, San Francisco gazetesi özel olarak o gün Gotham City Chronicle baskısı çıkartıyor, iş Obama’nın Batkid’i şahsen tebrik etmesine kadar varıyor.

İşte Batkid Begins de bunun belgeseli. Dana Nachman’ın yönettiği ve 26 Haziran’da New Line Cinema aracılığıyla çıkacak olan belgesel, Miles’ın Batkid olma arzusunun nasıl tüm dünyaya bir anda ilham verdiğini anlatacak. Ve bunu da çok güzel bir şekilde yapacak gibi duruyor. Fragmanını da aşağıya iliştirdik zaten. Vakit ayırıp, bir izlemenizi tavsiye ederiz, gerçekten. Ama rica ediyorum, kenarda köşede bir yerde mendiliniz de hazır olsun. Biz çok hazırlıksız yakalandık, boğazımıza bir şeyler takıldı, tüylerimiz vücudu terk etmeye yaklaştı zira…

Süper kahramanlar, onların verdikleri mücadeleler, asla vazgeçmeyişleri, asla pes etmeyişleri ve tüm diğer prensiplerin Miles’da beden buluşunu, bunu Ben Affleck’ten Obama’ya kadar tüm dünyanın görmüş, empati kurumuş, anlamış ve hissetmiş oluşunu çok güzel yakalamışa benziyor film. Yirmi birinci yüzyılın en ilham verici, en mutluluk verici hikayelerinden birini, ruhuyla tutup çıkartmış gibi adeta. Biz çok beğendik bu fragmanı, 26 Haziran’ı da takvimlere not aldık. Bu arada belirtelim, Batkid’in hikayesinin kurgusal bir film uyarlaması da geliyor. Ama biz şimdilik, Batkid Begins’e odaklanalım. Buyurun efendim, işte Batkid Begins fragmanı!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.