Malumunuz, gelecek senelerin en önemli sinema olaylarından bir tanesi Batman v. Superman: Dawn of Justice. Boru değil, dünya tarihinin en ikonik, en sevilen iki süper kahramanını bir araya getiren ilk canlı film olacak Zack Snyder’ın 2016 çıkışlı işi. O yüzden de delicesine bir merakla bekleniyor. O yüzden de hakkında açıklanan her şey, yayınlanan her resim, atılan her tweet büyük haber değeri taşıyor. Comic-Con’da, geek dünyasının kral olayında yayınlanan kısa bir teaser? İşte o tam bir atom bombası gücünde.

Bu atom bombasını biz vakti zamanında sitemize koymuştuk, fakat Warner Bros. Comic-Con ile olan anlaşmasından mı dolayıdır, fuar alanı içindeki kadar kişiden daha fazlasının görmesinden endişe ettiğinden midir bilmiyoruz, hemen hemen diğer tüm fuara özel yayınlanan fragmanlar gibi Batman v. Superman: Dawn of Justice’in de fragmanının internete sızan hemen hemen her kopyasını özenle imha etti. Yani o zamanlarda fragmanı bir şekilde izlemediyseniz, indirmek de aklınıza gelmediyse şu an fragmana ulaşmanızın bir yolu yok.

Yani bugüne kadar yoktu. Free Will Revolution isimli site, bizim de Comicbook.com’dan gördüğümüz şekliyle bir animasyon video yayınlamış. Dürüst olalım, video çok da iyi değil. Animasyon kalitesi gençliğimizin Flash eserlerinin seviyesinde. İşin içinde Zack Snyder olduğu için söylemeye gerek yok belki de ama filmin çizgi roman-vari görsel kalitesinin çok altında kalmış. Yine de, fragmanı HİÇ izlemediyseniz, biri size “abi işte Batman geliyor, sinyali yakıyor” diye anlatınca da olmadıysa illa bir şeyler görmek istiyorsanız, sizi muhtemelen tatmin edecektir.

Biz de o yüzden şöyle iliştirdik videoyu. Siz seyre dalmadan önce son hatırlatmaları da yapalım: Baş karakterlerini Ben Affleck ve Henry Cavill’in canlandıracağı Batman v. Superman: Dawn of Justice, 25 Mart 2016’da vizyona girecek. Çoklukla The Dark Knight Returns çizgi romanından esinleneceğini düşündüğümüz film, Justice League filminin de yolunu yapacak. Wonder Woman, Cyborg ve Aquaman karakterlerinin de girizgahını yapacak filmde bu karakterleri sırasıyla Gal Gadot, Ray Fisher ve Jason Momoa oynayacak. Filmin ana kötüsü de Jesse Eisenberg’in canlandıracağı Lex Luthor.

Buyurun efendim, video karşınızda!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.