4) Rango (2011)

Rango_screenshot_1

Evcil bir bukalemun olan Rango, ailesiyle çıktığı bir yolculukta arabadan fırlayıp çölün ortasında bir başına kalakalır. Macerasına yaya olarak başlayan Rango, Dirt (Çamur) isimli suya muhtaç bir kasabaya rastlar. Bu kasabanın suya olduğu kadar bir şerife de ihtiyacı vardır; Rango da bu görevi üstlenecek ve kasabaya ihtiyacı olanı sağlayacaktır. Elbette bu macera o kadar da kolay olmayacak, zira bir çıngıraklı yılanın tacizine maruz kalan bu kasabadaki uyum ve barışı sağlamak sandığından da zor olacaktır.

Bir saat kırk beş dakika uzunluğunda olan film IMDB’de 7,2 iken, Metascore’dan 75 puan almıştır. İçerdiği türler ise animasyon, macera ve komedi şeklinde yer almakta.

 

5) Wreck-It-Ralph / Oyunbozan Ralph (2012)

7010214-wreck-it-ralph

 

Ralph fazlasıyla meraklı ve umutlu bir oyun karakteri olarak kendisinkinden farklı bir video oyununa sızar ve tek hayali de oyunu kazanarak madalya elde etmektir. Ama bir problem vardır; Ralph oyuna girdiğinde her şeyi paramparça eder ve kazara ölümcül bir düşmanı serbest bırakır. Bu düşman ise diğer her oyundaki karakterlerin her birine karşı büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Peki Ralph ekranda “oyun bitti” yazmadan önce yaptığı hatayı nasıl düzeltecek ve bir kahraman olacak, orası tam bir muammadır.

Bir saat kırk dakika uzunluğundaki yapım IMDB’de 7,8 puanken Metascore’dan 72 almıştır. Animasyon, macera ve komedi türlerine de dahildir.

 

6) Big Hero Six / Altı Süper Kahraman (2014)

Big-Hero-6-1

Görüp görebileceğiniz en sevimli ve yardımsever sağlık robotu olan Baymax ile tanışın. Tadashi’nin kendi yapımı olan bu robotu, sonraları üzücü bir gerçekle karşılaşmak zorunda olacak olan Hiro’nun sahiplenmesiyle başlayacak maceralarına uzunlamasına bakmaya ne dersiniz? Yalnız uyaralım, mendillerinizi hazırlayın, bu animasyon sizi zaman zaman fazlasıyla ağlatacak, hem de çok feci!

Bir saat kırk beş dakika uzunluğundaki yapım IMDB’den 7,9 alırken, Metascore’dan 74 puan kapmıştır. Animasyon, aksiyon ve macera türlerine de sahiptir aynı zamanda.

 

7) Inside Out / Ters Yüz (2015)

inside-out

Duygularınızın, kafanızın içinde nasıl davrandıklarını hiç merak ettiniz mi? Peki anılarınızın nasıl oluştuklarını, onları nasıl hatırladığınızı? Eğer beyninizin merkezinde Neşe gibi bir duyguya sahipseniz, hayat size güzel demektir! Son yıllarda yapılmış en iyi animasyonlarda başı çeken Inside Out’ta küçük Riley’nin duygularına ortak olmaya hazır mısınız? Bing Bong’la şarkılar söyleyemeye ve Riley’nin kafasındaki duygularla beraber eşsiz bir yolculuğa çıkmak için toplanın, kat edilecek çok yol var!

Yaklaşık bir buçuk saat uzunluğunda olan yapım IMDB’de 8,3 puanken Metascore’dan ise 94 almış. Animasyon, macera ve komedi türlerinde ise etkinlik göstermektedir.

1 2
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.