Geçen sene Cinderella’nın çıkıp, “Bir dakika, biz bu masalları canlı filme hep ebidik gübidik, karanlık karanlık aktarıyoruz da, bir kez de samimiyetle, içtenlikle, masalsı aktarsak ya?” deyişini, nedendir bilinmez, felaket takdir ettik biz buralarda. Sanki çok da doldurulmamış, doldurulması da gereken bir nişe oynamıştı. Takdirimizde yalnız da değildik elbette, Kenneth Branagh’nın içten masalsı filmi dünya çapında çok tuttu, Disney de hemen düğmeye bastı.

Bu basılan düğmenin diğer filmleri, Mulan, Pamuk Prenses, Küçük Denizkızı ve benzeri işler, henüz ömürlerinin çok başındalar, pek çoğu için elle tutulur bir şey yok önümüzde. Ancak Beauty and the Beast öyle değil. An itibariyle, kendisi için geri sayımdayız ve bu geri sayım esnasında bize yardımcı olsun diye sağ olsunlar Entertainment Weekly tarafından bizlere güzel fotoğraflar atılmış. Şöyle alt alta dizelim, gönül rahatlığıyla bir bakın.

Beauty and the Beast (2017) Belle (Emma Watson) in the Ballroom of the Beast's castle.
Belle (Emma Watson)
Beauty and the Beast (2017) Emma Watson stars as Belle and Kevin Kline is Maurice, Belle's father.
Belle’in babası Maurice rolünde, Kevin Kline.
Beauty and the Beast (2017) L-R: Josh Gad as Le Fou and Luke Evans as Gaston.
Le Fou rolünde Josh Gad ve Gaston rolünde Luke Evans.
Beauty and the Beast (2017) Emma Watson and TK
Beauty and the Beast (2017) The mantel clock Cogsworth, the teapot Mrs. Potts, Lumiere the candelabra and the feather duster Plumette

Cogsworth, Mrs. Potts, Lumiere ve Plumette

Beauty and the Beast (2017) Gaston (Luke Evans) a handsome but arrogant brute, holds court in the village tavern.
Beauty and the Beast (2017) Emma Watson as Belle

Beauty and the Beast (2017) The Beast (Dan Stevens) and Belle (Emma Watson) in the castle library

Bir şey fark ettiniz mi? Birebir aynısını yapmış adamlar be? Gerçekten, filmin sanat yönetmenini çok büyük tebrik etmek lazım. Hatta zannediyorum, yıl sonu geldiğinde 2017 Oscar törenlerinde Akademi de tebrik edecek kendisini. Kostümünden setine, dekorundan aksesuarına kadar, maşallahlık bir detay ve kaliteyle aktarılmış animasyon filme. CGI da hiç fena değil bu arada. Gerçekten, problematik tek bir taraf bile yok.

Elbette hanyayı konyayı film yayınlanınca göreceğiz. Şimdilik sadece Emma Watson, Gugu Mbatha-Raw, Luke Evans, Ewan McGregor, Dan Stevens, Kevin Kline, Emma Thompson, Ian McKellan, Stanley Tucci, Josh Gad şeklinde sıralanan efsane kadronun yarattığı krediyle, dev pozitif bakıyoruz filme. 17 Mart 2017’de vizyona girecek. O dakikaya kadar, yorumlar bizimdir. Ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.