Dün gece Zack Snyder’ın ani bir tweet’iyle karşımıza çıkan Batmobile’den sonra, “bu pazarlamanın ilk ayağı, kostümler de peşi sıra gelecektir” demiştik. Keşke loto falan oynasaydık, zira bir gün geçmedi ki Batman vs. Superman’in yönetmeni Zack Snyder hem Ben Affleck’in giyeceği yeni Batman kostümünü, hem de yepisyeni Batmobile tasarımını resmen tüm dünyaya tanıttı. Resim şöyle, aşağıda gördüğünüz gibi. Yeni Batman’e en ön sıradan buyurun!

batmanbatmobile

Önce Batmobile’i konuşalım. Dün gördüklerimizden “Tumbler+Burton Batmobile’i” kombinasyonu ön görmüştük, sapına kadar doğru çıktı. Form olarak Burton’ın ince uzun Batmobile’ini andırsa da, lastikler ve arabanın dış cephesi neredeyse direkt olarak Tumbler’dan alınmış. Yani buradan yine bir tonlama çıkartmamız gerekirse, Snyder’ın “gerçekçilik” ile “stilistlik” arasında bir çizgiyi hedeflediğine biraz daha emin olduk diyebiliriz.

Şimdi gelelim Batsuit’e. Vay arkadaş… Çok dumur olduk! Çizgi roman hayranları bu Batsuit’i çok yakından tanıyacaklardır. Kısa kulaklar, neredeyse tüm göğsü kaplayan Bat logosu ve genel olarak daha “iri kıyım” kesimiyle bu kostüm direkt olarak The Dark Knight Returns’te Frank Miller’ın kullandığı Batsuit’in tamamen siyaha boyanmış versiyonu gibi duruyor. Batman vs. Superman filmi duyurulduğunda, Henry Cavill Comic-Con’da Dark Knight Returns’ün o meşhur dövüş sonu diyalogunu canlandırmıştı. Sonradan Warner yöneticileri, “bu sefer daha yıllanmış, yaşlanmış bir Batman gösteriyoruz” demişlerdi. Biz bunları hep Dark Knight Returns’ten atmosfer ve hava olarak biraz ödünç alım yapacaklar diye okumuştuk ama, kostümü komple aldıklarına göre, acaba hikayeyi de mi alırlar?

Oralarını şu an bilemiyoruz. Biz Batman vs. Superman’i geçici, anlam ifade etmeyen bir isim olarak görüyorduk, ama öyle gözüküyor ki bundan fazlası olması çok mümkün.  Filmin konusu Justice League’in kuruluş aşamalarından ziyade, direkt olarak Bruce Wayne’in Clark Kent’le dövüşü olabilir hakikaten. Film 6 Mayıs 2016’da vizyona girdiğinde göreceğiz artık. Zack Snyder’ın yönettiği ve DC sinematik evreninin temel taşı olması beklenen filmin baş rollerinde Henry Cavill, Ben Affleck, Amy Adams, Diane Keaton, Laurence Fishburne, Gal Gadot, Ray Fisher, Jeremy Irons ve Jesse Eisenberg rol alacak. Beklemedeyiz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.