Eğer Ben Affleck’i Twitter üzerinden takip ediyorsanız, Pazartesi sabahı güne tam bir bomba ile başladınız muhtemelen. Amerikalı oyuncu ve yönetmen Twitter’dan, sanki hiçbir şey değilmişçesine bir video paylaştı. Videonun nereden olduğunu bilmiyoruz. Hangi filmin setinden olduğunu anlayamıyoruz. Affleck tweet’ine bir metin eklemedi. Tek bildiğimiz şey, videonun Deathstroke‘u içerdiği. Ve bunun interneti paramparça etmeye yettiği.

Çünkü nasıl etmesin ki? Deathstroke DC Comics külliyatının en havalı karakterlerinden biri. Peki hangi filmde, nerede? Bunlarla ilgili net bir bilgimiz yok. Ama tahmin ettiklerimize girelim yavaştan. Evveliyatla, bunun Affleck’in yöneteceği solo Batman filminden olması zor ihtimal. Kuvvetle muhtemel bu Justice League’den. Ancak, Deathstoke JL filminde rol mü alacak derseniz, ona tahminimiz negatif. Deathstroke’un uçaktan inişi, bir nevi end credits sahnesine benziyor. O yüzden bizim hissiyatımız, bunun JL’nin bir noktasında –belki de Dawn of Justice gibi ortada da olabilir zira– bu sahnenin oynayıp, ileriki Batman filmine işaret edeceği.

Peki kim oynuyor Deathstroke’u? En iyi ihtimal Julian Lewis Jones. Kendisini pek fazla tanımıyoruz. Stella isimli bir İngiliz dizisinde oynamış, Invictus’ta görece akılda kalıcı bir rol üstlenmiş Galli bir aktör. Kendisinin Justice League’de rol aldığı biliniyordu, ancak bu konuyla ilgili verdiği röportajlarda rolünü “çok gizli” olarak tanımlamıştı. Fizik olarak da oturuyor potansiyel bir Deathstroke rolüne. O yüzden o, şu an en öne çıkan aday.

Olma ihtimali heyecanlandırıyor mu bizi peki? Değişir. Eğer bir Justice League ara kötüsü olacaksa, çok lüzumsuz. Filmin ana kötüsünün Steppenwolf, belki de kötü bir Superman olacağına dair muhabbetler dönerken 15. dakika civarında bir Deathstroke döversek karaktere haksızlık olur bir nebze. Ama bir Batman kötüsü olarak? Müthiş bir tercih. Hem filmleri önceki Nolan / Schumacher / Burton işlerinden ayırır, hem de çok orijinal bir hikaye anlatma şansına erişir. Biz coşuyoruz açıkçası buna. Siz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.