Oscar yarışlarıyla ilgili bir yazı hazırlamıştık daha önce hatırlayacağınız üzere. O zaman size şunu söylemiştik: En İyi Aktör dalında öne çıkan iki aktör var, Birdman ile kariyerinde ikinci bir bahar başlatan Michael Keaton ve The Imitation Game ile bu konulardaki efsane lobi çabalarıyla tanınan Harvey Weinstein’ın da desteğini arkasına alan Benedict Cumberbatch. Eğer o yazımıza bakıp, Imitation Game’i de izlemediğinizden Benedict Cumberbatch’i kafanızda net bir şekilde o yarışa oturtamadıysanız, nedenini anlatacak bir fragman yapmışlar, bizce onu izleyebilirsiniz!

Bu Headhunters ile ünlenen Mortel Tyldum’un yönettiği The Imitation Game için yayınlanan ikinci fragman ve tamamen festival dönemine özel olarak hazırlanmış vaziyette. Film Amerika’da 28 Kasım’da kısıtlı salon sayısıyla vizyona girecek, muhtemelen her ödül filmi gibi 2015’te bu sayıyı katlayacaktır. Bizim ülkemizde vizyon tarihi ise şimdilik 20 Şubat 2015 olarak gözüküyor.

Konusu da pek bir ilginç. İkinci Dünya Savaşında Almanların şifreleme sistemini çözüp savaşın kazanılmasında inanılmaz büyük bir pay oynayan, bilgisayarın icadındaki yeri tartışılmaz derecede ünlü olan fakat savaştan sonra homoseksüelliğinden dolayı yargılanan ve kimyasal olarak hadım edilme cezasına çarptırılan Turing’in hayatını anlatan The Imitation Game’de başrolü haliyle Cumberbatch oynuyor. Anlayacağınız Oscar için her şey yerli yerinde yani; biyografik bir film, 2. Dünya Savaşı, haksız bir muamelenin mücadelesi ve Britanyalı aktörler. Filmde aynı zamanda Keira Knightley ve Game of Thrones’dan Tywin olarak tanıdığımız Charles Dance de rol almakta.

Buyurun, fragmanı izleyip kendiniz görün. Ne diyorsunuz? Biz valla heyecanlıyız!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

  1. konu güzel, başröl oyuncuları baya umut veriyor ama Alan Turing’in eşcinsel olması üzerine pek eğilmezler umarım sonuçta keira knightley var orda.. 🙂

  2. alp demirkabız Cevap ver

    böyle “kırık” filmleri sinemada izleyemiyorum nedense. en son dallas buyers club ı istim üstünde yarım g.t izlemiştim. kendimi homofobik olmamak için o kadar da çabalıyorum halbüki. genlerden mi kaynaklanıyo nedir

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.