Best-of-Kasedi, geçen hafta Assassin’s Creed serisi için teybe girmişti, bu hafta ise daha başka bir yere gidiyor. Öncelikle, sinema dünyasıyla olan ufak flörtüne bu sefer daha derinden girme niyetinde. Konu da 17 Haziran 1936’da doğmuş İngiliz yönetmen Ken Loach. Filmleri üniversitelerde ders olarak okutulan, işçi hakları, sosyal eşitlik, etnik çatışmalar gibi konulardan lafını hiç sakınmayan bir adam Loach. Her zaman -bize sorarsanız en azından- derinlikli ve girift argümanlar sunmuyor, ama çok kıymetli bir tarzı ve çok kıymetli bir yeteneği var, orası kesin. Madem ülkecek siyasetten başka bir şey konuşamıyoruz, o zaman en azından bunu güzel filmler izleyerek yapalım.

Başlamadan önce şöyle bazı kriterlerimiz var, onları belirtelim. Bir: Bu listeyi yaparken sadece Ken Loach’un uzun metraj kurgusal filmlerini ele aldık, yani kısa filmleri, belgeselleri listeye giremedi. İki: Loach’un geniş TV tarihini başka bir listede irdelemeye karar verdik ve Üç: Sadece Ken Loach’un yönettiği filmleri listeledik. Tamam mıyız? O zaman başlayalım?

BEST-OF-KEN-LOACH

22. Poor Cow

Poor Cow

21. The Navigators

The Navigators

20. Fatherland

Fatherland

19. Carla’s Song

Carla's Song

18. Black Jack

Black Jack

17. Route Irish

Route Irish

16. The Angel’s Share

The Angel's Share

1 2 3 4
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.