İnsanın içi hakikaten kıpır kıpır, resmen yerinde durası gelmiyor. Kolay mı, yıllar boyunca bilgisayar ekranlarında yüksek seviyede ilişki kurduğunuz, muhabbete geldiğiniz; kimisini içselleştirip, kimisinden ise nefret ettiğiniz karakterleri en sonunda beyaz ekranda göreceksiniz. Üstelik bu ucuz bir “popüler seri, parayı kırarız” kafasıyla yapılmış bir film de değil, başında neslinin en umut vaat eden yönetmenlerinden biri var, konusunu aldığı zaman ise belki de evrenin en hakkı yenen, sonraki oyunların geçtiği dönemlere kıyasla en az üzerine düşülen zamanı.

WarcraftMovie-ConceptArt-Purple

Tabii ki Warcraft’tan söz ediyoruz! Sam Rockwell’in baş rolünü oynadığı Moon ile resmen ortamlara bomba gibi düştükten sonra, nevi şahsına münhasır bilim kurgu filmi Source Code ile türün gediklilerinden geçer not alan Duncan Jones, yönetmenliğini yaptığı filmin çekimlerinin 3 haftaya biteceğini Twitter’dan duyurdu. Buyurun mevzubahis tvit.

 


Tam çevirisi şu: “Benle beraber geri sayanlar için, Warcraft’ın çekimi yarından itibaren 3 hafta içerisinde bitecek. Vay anasını…”. Şimdi azılı Warcraft hayranları, filmin çıkış tarihini bilenler şu soruyu soracaklar: E iyi de, çekimi 3 hafta sonra bitecek olan film neden 11 Mart 2016’da vizyona giriyor? Bunun iki sebebi var. Birincisi, bu tip özel efekti bol filmlerde post-prodüksiyon, yapımın kendisinden daha uzun sürer. Sonuçta bu bir süper kahraman filmi değil, komple şehir ve ırkları bilgisayarla yaratmanız gerekiyor. Bizim tahminimizce, post-produksiyon nereden baksanız seneye bu vakitlere kadar sürecektir.

Okey, tamam, 2015 sonunda çıksın o zaman? İşte bu noktada da ticari kaygılar devreye giriyor. Warcraft filminin açıklanan asıl çıkış tarihi 18 Aralık 2015’ti. Fakat geçtiğimiz senenin Kasım ayında Disney Star Wars: Episode VII’nin de aynı tarihlerde çıkacağını açıklayınca, Warcraft’ı dağıtan Legendary Pictures, bu riski almak istemedi, filmi yaklaşık üç ay ileriye ertelemiş oldu. Tabii bundan tam bir ay sonrasında da Batman vs. Superman Temmuz 2015 olan çıkış tarihini Mayıs 2016’ya ertelemiş olmasına artık kaderin cilvesi mi denir, üzerine Disney’nin “Captain America 3’te aynı tarihte çıkacak!” inadına “E yuh artık” nidası mı atılır orasını bilemiyoruz.

Tek bildiğimiz, eğer Warcraft filmlerinin çekimleri 3 haftaya bitiyorsa, genel olarak yapım süreci kazasız belasız geçmiş, yapılan işten de hemen hemen herkes memnun demektir. Bu da çok iyi bir şey. Haydi bakayım Duncan, konuştur montaj odasında gücünü!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.