Şimdi bir şeyi itiraf edelim; evet bilet alıp gidiyoruz, gişede büyük başarılar kazandırıyoruz ama Pirates of the Caribbean serisinin bir süredir eski kalitesinde olmadığını içten içe biliyoruz değil mi? İlk filmin şaşırtıcı derecede etkileyici mizahı ve macera duygusunu ne Gore Verbinski’nin ikinci ve üçüncü filmi, ne de Rob Marshall’ın Penelope Cruz destekli dördüncü filmi tekrar yaratmayı başaramadı. Muhtemelen Disney yöneticileri de bunun farkında olacak ki, “en azından ilk üçlemenin havasına dönelim” diye düşünerek Tanrı parçacığı olması umuduyla eski bir dosta sarılmışlar: Orlando Bloom.

Geçen hafta sonu gerçekleşen Avustralya Comic-Con’unda konuşan Orlando Bloom “Bu konuda kesinlikle birkaç müzakere döndü ve ben fikre açığım” dedi. Bizim bundan anladığımız, Disney ofislerinde birileri Bloom’a teklif götürdü, olay anlaşma aşamasında ve sorun kesinlikle Orlando Bloom’un seriye dönüp dönmemek konusunda kararsız olması değil. Muhtemelen finanssal birkaç pürüz hallediliyor şu anda ve Orlando Bloom kuvvetle muhtemel ünlü film serisine geri dönmek için hazırlık yapıyor. Buna da pek şaşırmadık işin aslını söylemek gerekirse, zira Bloom her ne kadar göz önünde kalmaya devam ettiyse de Pirates serisinden beri büyük bir gişe başarısı yaşayamadı. Kendisinin bir de filmle ilgili şöyle açıklamaları var ki, okuyunca “adam özlemiş” dedirtiyor insana:

Bloom_Pirates_DeadMansChest_01

“Johnny Depp ve Gore Verbinski ile çalışma tecrübesi benim için gerçekten inanılmazdı. Johnny ile çalışırken harika bir vakit geçirdim. Pirates of the Caribbean’da olmak için çıkan fırsata böylesine bir hevesle atlamamın sebeplerinden biri de Johnny’nin filmde olmasıydı. Büyürken Johnny Depp’in öyle büyük bir hayranıydım ki, Johnny ile yüz yüze olmak, kişisel çalışmak ve bir aktör olarak nasıl emek verdiğini bizzat görmek devasa bir hediye oldu.”

Yani gerçekten de insan şu satırları okuyunca “vay arkadaş, dönesi var bu adamın!” diyor. Ayrıca gelen dedikodular üçüncü filmde Jack Sparrow’un babasını oynayan Keith Richards’ın ve dördüncü filmde de boy gösteren Geoffrey Rush’ın da kadroya geri döneceği yönünde. Fakat Keira Knightley’nin ikna edilemediği de biliniyor. Bakalım bu geri gelmelerin ışığında Karayip Korsanları 5 nasıl bir film olacak?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.