Bu iddialarla karşımıza gelen kişi uzun süre boyunca Deadline sitesinde yazarlık yapmış, öncesinde de detaylı bir gazetecilik kariyeri olan; bu tip özel haberleri de sıklıkla ve isabetli bir biçimde yapmasıyla tanınan Nikki Finke olmasaydı kuvvetle muhtemel ciddiye almazdık. Hatta Finke olmasına rağmen tam olarak ciddiye alabilmiş değiliz; ne de olsa kendisi yeni sitesini açtı ve oraya trafik getirmek adına duyduğu birkaç duyumu, biraz fazlaca abartıyor olabilir. Fakat yine de, giderek yaklaşan Comic-Con öncesinde gelen en ilginç iddialardan biriydi, o yüzden paylaşmaya karar verdik.

2637069-justice_league_of_america__founders_

Nikki Finke’nin kendi sitesinde yaptığı, bizim de Slashfilm’den gördüğümüz habere göre Warner Bros’un gelecek üç senelik DC Cinematic Universe planı belli. Bu plana göre Warner / DC cephesi Mayıs 2016’dan itibaren karşımıza şu işlerle çıkacak:

  • Mayıs 2016 – Batman vs. Superman
  • Temmuz 2016 – Shazam
  • Noel 2016 – Sandman
  • Mayıs 2017 – Justice League
  • Temmuz 2017 – Wonder Woman
  • Noel 2017 – Flash / Green Lantern
  • Mayıs 2018 – Man of Steel 2

Listeye şöyle derinlemesine bir girişelim isterseniz, ne dersiniz? Şimdi öncelikle bu listenin doğru olduğunu varsaymamız gerekiyor. O halde, üç sene içerisinde yedi film çıkartmak gibi sapkın bir planı var DC’nin. Bu filmlerden Batman vs. Superman ve Justice League filmlerinin geleceğini biliyoruz. Mayıs 2018’deki Man of Steel 2’de bizi şaşırtmıyor. Wonder Woman filmi de zaten şu dakikada Allah’ın emri.

Fakat bizim listeye inancımızı sarsan şey ikinci madde: Shazam. Eski adıyla Captain Marvel, yeni adıyla Shazam’ı filmleştirme çabası Warner cephesinde yaklaşık 10 senedir hummalı bir vaziyette sürüyor. Daha yönetmeni, oyuncusu, doğru düzgün bir senaryosu olmayan filmi Temmuz 2016’ya yetiştirmelerinin tek yolu bizden habersizce filmin senaryosunu bitirmiş, yönetmenini bulmuş, baş rol tercihini de yapmış olmaları; ki, süper kahraman filmleriyle ilgili yaprak kalksa duyduğumuzu düşünürsek hiç ihtimal dahilinde görmediğimizi söylememiz gerek.

Sandman filminin varlığı zaten biliniyordu, projenin başında da Joseph Gordon-Levitt vardı hatta. Onu da ayrı bir köşeye koyuyoruz. Noel 2017’deki Flash / Green Lantern ikilisi de kulağa hoş ve tam DC’nin yapacağı bir şeymiş gibi geliyor. Zaten çizgi romanlarda da beraber geniş bir geçmişi var bu ikilinin…

Velhasıl durum böyle. Siz ne diyorsunuz Geekyaparlar? Liste inandırıcı mı? Oluru var mı? Yorumları yağdırın aşağıya.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.