Biz de dahil olmak üzere pek çok yayın organı artık süper kahraman filmi yapan şirketlerin bir kadın süper kahramanı ekrana taşıması gerektiği konusunda bas bas bağırıyor. Yıllardır bu hamleyi DC’den bekliyoruz, ne de olsa tüm çizgi roman dünyasının en muhteşem kadın süper kahramanı Wonder Woman onlarda; ama hiçbir stüdyo yöneticisi kadın başrollü bir film yapma konusunda bir harekette bulunmuyor. En azından Kevin Feige Marvel’ın Black Widow filmi yapacağını açıklayana kadar durum böyleydi.

Fakat planlar değişmişe benziyor. Feige Widow’un Captain America: The Winter Soldier‘ı da işin içine kattığımızda gayet sağlam rollerinin olduğu dört beş filme sahip olacaklarını ve Widow’un bir destek karakteri olarak, ekip içerisinden çıkartılmayacak kadar başarılı olduğunu kaydederek, bu sebeple solo Black Widow filmi konusunda tereddütlü olduklarını ekledi. O yüzden Marvel şimdi başka bir kadın süper kahraman filmi düşünüyor ve bu sefer bir orijin hikayesi anlatmak istiyormuş.

CaptainMarvelWallpaper

E akla ilk gelen aday kim? Tabii ki Carol Danvers, namı diğer Captain Marvel. Feige “Captain Marvel’ın ismi çok geçti tartışmalarımızda, evet” diyerek mevzuyu biraz da olsa resmileştirdi. Burada bir şeyi netleştirelim, Carol Danvers ilk başta Ms. Marvel’dı, fakat bildiğiniz gibi Ms. Marvel artık Kamala Khan isimli bir genç kız, Danvers ise yoluna Captain Marvel olarak devam ediyor. Yani üzerine konuşulan film Ms. Marvel’ın filmi veya eski Captain Marvel‘lardan birinin filmi değil, düpedüz Carol Danvers’ın filmi.

Bize sorarsanız Feige Widow konusunda söylediklerinde haklı, ama pek içten olduğunu düşünmüyoruz. Bildiğiniz gibi Scarlett Johansson‘un hamile olduğu geçtiğimiz günlerde açıklandı, yani Age of Ultron‘un çekimlerine yetişse dahi (ki öyle gözüküyor) sonrasında minimum bir sene boyunca bir süper kahramanı oynaması zor gözüküyor. Bu da Marvel’ın orijinal olarak yaptığı “2016’da Black Widow filmi” planlarına biraz sekte vuruyor haliyle. Evet, Black Widow solo film götürebilecek bir karakter değil, çizgi romanlarda da değildi fakat Johansson’un hamileliği kuşkusuz burada bir faktör.

Asıl soru şu: Captain Marvel iyi bir tercih mi? Aynen öyle. Carol Danvers şöyle sağlam bir orijin hikayesiyle anlatılırsa çok başarılı olabilecek bir karakter. Çok uzun süredir dedikodular Danvers’ın 2016’dan önce de MCU’da bir gözükebileceğini söylüyorlardı zaten. Bizce iyi hamle. Yalnız şimdiden söylüyoruz, rolü Emily Blunt’tan başkasına verirlerse kalp kırarız, can yakarız. Haberiniz olsun! (Katee Sackhoff da olabilir).

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.