Yıllardır yegane varoluş biçimi Marvel Studios patronu Kevin Feige’nin ağzında gevelenmek olageln Black Widow solo filmi konusunda en sonunda sağlam adımlar atılıyora benziyor sevgili geekler! Bu tip konularda kaynakları epey sağlam olan Deadline’ın aldığı duyumlara göre Marvel yönetmenlik görevi için Cate Shortland ile anlaşmış vaziyette. Shortland kimdir? Bu filmle ilgili başka netleşen bir pozisyon var mıdır? Neler beklemeliyiz? Onları da resmin altına eyyama geçip konuşalım.

Black Widow

Şimdi öncelikle: Shortland havadan inme bir yönetmen değil. İlk uzun metraj filmini 2004 yılında Cannes Film Festivali’nde Un Certain Regard kategorisinde yarışan Somersault ile yapan Avustralyalı yönetmen, bundan sekiz yıl sonra Lore filmiyle yine ödülleri toplamış, geçen sene de Berlin Syndrome filmiyle Sundance’te Büyük Jüri ödülüne aday gösterilmişti. Yani 49 yaşındaki yönetmen Marvel için bugüne kadar çok iyi çalışan bir formülün en son temsilcisi: Indie filmlerle tanınan yönetmenleri al + Büyük bütçeler içinde kendi tuzlarını katmaları için alan yarat = Herkes kazansın.

Bu bakımdan ne Somersault, ne Lore ne de Berlin Syndrome bu kararın doğru olup olmadığını bize direkt söylemeyecek: Ama okey, zaten Slither’la da Guardians of the Galaxy’nin alakası yoktu. Shortland ödüllü bir yönetmen, daha karakter odaklı çalışıyor ve Berlin Syndrome sayesinde biliyoruz ki gerilim ögelerini de canlı tutmayı çok iyi biliyor. Bu Black Widow filmi için yeterli bir yetenek paleti.

Peki bu paleti nasıl bir tuvale uygulayacağız? Ondan tam emin değiliz. Film için anlaşıldığı söylenen senarist Jac Schaeffer, bu mevkiye The Shower ismindeki senaryosuyla geldi. Filmi demiyorum, senaryosu; çünkü Shower filme çekilmeyen en iyi senaryoların listesi Black List’te yer bularak ünlendi. Shower bir uzaylı işgali filmiydi, o yüzden Schaeffer’ın nereden tutulduğunu anlamak daha kolay. Ancak konu? Gidişat? Tahmin etmek imkansız. Şimdilik tek söyleyebileceğimiz, Marvel doğru parçaları topluyor gibi gözüküyor.

Son tablo nasıl olacak? Göreceğiz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.