Malum, Marvel Cinematic Universe an itibariyle dünyanın en büyük film serisi. Dolayısıyla, o film serisine mensup insanlar başka filmleri tanıtmak için dahi kamera karşısına geçtiklerinde muhabbet illa ki Marvel’a geliyor. Bu Robert Downey gibi, Chris Evans gibi, Scarlett Johansson gibi artık serinin yüzü olmuş aktörler için zaten geçerli bir durum. Ama aynı zamanda Bradley Cooper gibi aktörlerin seriyle bağının miniskül olması da medya mensuplarının “Ehereh, Marvel, Marvel, Marvel?” diye yaklaşmasını engellemiyor.

Şu sıralar Cooper yeni filmi Burnt‘ün tanıtımı için basın turlarında. Arada da laf hâliyle Marvel’a geliyor. Hatta ondan taşıyor, yanındaki rol arkadaşı Sienna Miller’a –sarışın olan ve yaşı tutan her aktrise sorulduğu gibi- Captain Marvel olmak ister misiniz diye soruluyor, kadın da “yani bilmiyorum ki Captain Marvel nedir, niye olmasın kızım sevinir” deyince manşetler falan atılıyor “Sienna Miller Captain Marvel olmak için ÖLÜYOR” diye. Bu seferlik, soru Cooper’da kalmış ama. Ona “Guardians 2’de ana kötü kim olacak?” diye soruyorlar. Sonra da ortaya şu komik tablo çıkıyor.

Şimdi çok hakim olmayanlar için şöyle özetleyelim. Bu video yurtdışında “Acaba Bradley Cooper GotG 2’den spoiler mı verdi?” diye servis edildi. Zira Cooper, ikinci filmin kötüsü için “E Josh Brolin? Hani o neydi şeyin, Dark Lord’un babası?” diyor. 70 yaşındaki dede gibi hiçbir ismi hatırlayamadığı için de “ya hani vardı ya, dönüyor, falan, konuşuyor böyle hayal kırıklığı falan diyor?” şeklinde yarım yamalak açıklamaya çalıştıkça, röportajı yapan da “siz ikinci filmden bir sahne mi anlatıyorsunuz yahu?” diye kendi kendine gelin güvey oluyor.

Halbuki birincisi, Bradley Cooper zaten Marvel’dan bihaber. Thanos’un birinci filmde sunuluşundan yola çıkarak, “E bu ikinci filmin kötüsü olmak için hazırlanıyor, belli” diye mantık yürütmüş. Thanos’un tüm MCU’nun ana kötüsü olacağından ve Infinity War‘a kadar aktif rol almayacağından -bunu da James Gunn’ın doğrulamış olmasından- habersiz. İkincisi, zaten “neydi şey Lord” derken kast ettiği Star-Lord değil, Ronan. Adam filmi nasıl yarım ağız izlediyse, baya renkler tutuyor diye Ronan’ı Thanos’un oğlu zannetmiş. O yüzden buradan çıkacak şey “Aa spoiler?” değil. “Aa Bradley Cooper ne kadar alakasız lan filmle?” ancak.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.