Eğer X-Men filmlerini takip etmekte zorlanıyorsanız ve bu sene vizyona giren X-Men: Days of Future Past’i izlemediyseniz size hemen çok kısa bir özet geçelim: X-Men, X2: X-Men United, X-Men: The Last Stand, X-Men Origins: Wolverine ve The Wolverine filmleri vardı ya? Hah, onlar artık yoklar. Yani tabii ki hala DVD olarak satın alınabiliyorlar, fiziksel olarak bu dünyadaki yerlerine kimse bir şey yapmadı. Ama hikayesel olarak artık yok hükmündeler.

Days of Future Past’in zaman seyahatli, alternatif gerçeklikli hikayesi finalde First Class haricinde önceki bütün X-Men filmlerinin geek tabiriyle “canon” dışı sayılmasıyla sonlandı. En son bıraktığımızda ortada Wolverine’in Stryker kılığındaki bir Mystique tarafından ele geçirildiği bir 70’ler ve onun devamı olarak arada Sentinellerin karışmadığı, Jean Grey’in Phoenix olmadığı bir 2000’ler kalmıştı.

Soldan Sağa: Charlie Rowe, Ben Hardy, Timothy Chalamet
Soldan Sağa: Charlie Rowe, Ben Hardy, Timothy Chalamet

Bildiğiniz gibi X-Men: Apocalypse bu 70’ler çizgisinden devam edecek ve James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence ve Nicolas Hoult’lu kadronun hikayelerini anlatacak. Bu da hâliyle pek çok rol için baştan oyuncu seçmeyi gerektiriyor, bunların başını da X-Men’in iki kilit karakteri çekiyor: Jean Grey ve Cyclops. Orijinal filmlerde sırasıyla Famke Janssen ve James Marsden tarafından oynanan roller için Bryan Singer’ın şu an üçer oyuncuyla görüştüğü söylenmekte.

Bizim SlashFilm’de gördüğümüz, onların da The Wrap’ten aldığı habere göre Jean Grey rolü için kısa liste üçe inmiş vaziyette. Bu listedeki isimler True Grit ile yıldızı parlayan Hailee Steinfeld, daha bu sene Maleficent’ta Aurora’yı oynayan Elle Fanning ve Kick-Ass filminin yıldızı Chloe Grace Moretz. Cyclops rolü için ismi geçenler ise EastEnders’dan Ben Hardy, Neverland dizisinde başrolü oynayan Charlie Rowe ve Homeland’deki ergen Finn olarak hatırlıyor olabileceğiniz Timothee Chalamet.

Soldan Sağa: Chloe Grace Moretz, Elle Fanning, Hailee Steinfeld
Soldan Sağa: Chloe Grace Moretz, Elle Fanning, Hailee Steinfeld

Bir şey fark ettiniz mi? Jean Grey için adı geçen oyuncuların ün kat sayısı Cyclops kadrosundaki muadillerine kıyasla milyarlarca ışık yılı ötede. Yaş kategorisi olarak tüm mevzubahis isimler aşağı yukarı benzer yaşlardalar. Fakat kızların hepsi çocuk oyunculuktan başrole terfi etme eşiğindeyken, oğlanlar kariyer basamağında çok daha gerideler. Bu Jean Grey rolünün daha büyücek olduğu anlamına mı geliyor? Belli olmaz. Cevabını film 27 Mayıs 2016’da çıktığında alacağız. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

7 Yorum

  1. Kamil Candemir Cevap ver

    CHLOE LÜTFEN CHLOE KÖPEĞİN OLAYIM BRYAN ABİ LÜTFEN PARASI NEYSE VERELİM

  2. X men apocalpyse hangi zamanda geçicek first class zamanlarındamı yoksa günümüz mü bilen varsa ?

        • wolverine için bir sorun olmaz colosus bobby olmayacak o zaman daha doğmamış oluyorlar jean grey cyclops olacak

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.