Şu hayatımda herhalde Machete serisi kadar acayip bir fenomen daha görmemişimdir. Hayatına Robert Rodriguez’in Quentin Tarantino’yla giriştiği B-Filmi projesi Grindhouse’da, iki film birden kampanyası yapan ucuz sinema salonu atmosferi versin diye Planet Terror ve Death Proof’un arasında yayınlanan bir fragman olarak başladığı Machete. O fragman çok tuttu, çok hayran kazandı, Rodriguez tutup filmini çekti. Sonra o film çok sevildi, bir baktık ki 2013’te devamı gelmiş.

Sadece devamı gelse, düz formülü devam ettirse yine iyi, bir de kadrosuna Sofia Vergara, Antonio Banderas, Lady Gaga, Cuba Gooding Jr, Vanessa Hudgens ve Charlie Sheen gibi isimleri toplamış, baya bir cümbüş kıvamına gelmişti. Hatırlayacaksınız, içinde bir de aynı orijinal Machete gibi “şaka” olsun diye yapılmış fragman vardı: Machete Kills Again… ın Space. Aynı orijinal Machete gibi, bu film de şaka fragmanlıktan çıktı, baya bir cisim olarak gezegenimize yaklaşıyor.

3021936-poster-p-1-machete-kills-in-space

Bunun şaka olmadığını, prodüksiyonun yapılmakta olduğunu başrol Machete’yi oynayan Meksikalı aktör Danny Trejo’nun Halloween Daily News’a verdiği röportajdan anladık. Trejo adını Machete Kills in Space olarak verdiği üçüncü Machete filminin çekimlerine Robert Rodriguez ile birlikte yakında başlayacaklarını, 2015 bitmeden çekimlere girmiş olacaklarının kesin olduğunu söyledi. Şu an itibariyle tam tarih belli değil, Rodriguez’den de bir açıklama gelmedi, ama en azından başrolünden sağlam bir doğrulama var elimizde.

Machete Kills serinin lokomotifini biraz yavaşlatmışa benziyordu, o yüzden net bir şekilde Machete Kills in Space’i beklediğimizi söyleyebilmek mümkün değil. Ama bir yandan da fikir o kadar saçma ve absürt ki sanırım çıktığında izlemekten başka bir çaremiz olmayacak. Ama tabii projenin orijinalliğinin yittiği çok net bir gerçek. Yine de biz takvimlere notumuzu alalım, bu sene çekimleri başlayacaksa, kuvvetle muhtemel 2016’da görürüz Machete Kills in Space’i. Görürüz de, bakalım beğenecek miyiz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. En sevdiğim iki filmden biri olan (diğeri Sin City) Machete’nin devam edecek olması büyük mutluluk. Şaka maka ilerliyor. Belki aşırı absürt ve gereksiz gelebilir ancak çok büyük ve önemli bir sinema mantığına hizmet eden bir filmdir. Bakalım Leonardo DiCaprio’yu ikna edebilecekler mi kötü adamımızı oynaması için.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.