Sinema sektöründe olan bazı şeyleri hakikaten anlayamıyorum. Gerçekten. Geçen gün The Death of Superman Lives belgeselini izlerken, bir filmin doğma, büyüme ve saçma sapan insanlardan geçerek gerçek ya da yalan olma sürecine tekrar bir şaşırdım. Samimiyetle söylüyorum, sizin bizim yetkinliğimizin çeyreğinde olan adamlar varıyorlar bu kararlara.

Hansel and Gretel 2

Bunu niye konuşuyorum? Zira Deadline’ın haberine göre Paramount Studios resmen Hansel and Gretel: Witch Hunters 2’yi onayladı. Filmin gişesi Amerika’da düşük olmasına rağmen dünya genelinde yüksek geldiği için, devamının zaten geleceği söyleniyordu. Hatta film çıkmadan önce bile bir “seri” muhabbetleri vardı.

Fakat buradaki acayip şey şu. Zaten çok iyi eleştiriler almamış bir filme sahipsin. Konseptini satman da zor zaten. Üstüne üstlük o sıralar çok revaçta olan “peri masallarını karanlık anlatalım” eğilimi de Hakk’ın rahmetine kavuştu. Üstelik süre geçiyor ve süre geçtikçe senin ilk filmin de unutuluyor zaten. Ha bu arada, ilk filmin yönetmeni de projede yok!

hansel-and-gretel-witch-hunters-hansel-and-gretel-witch-hunters-06-03-201-5-g

İlk filmi yöneten Tommy Wirkola, geçen sene projeden çekildiğini açıklamıştı zaten. O çekilince, “e herhalde olmaz, zaten gişede de kimsenin aklını başından almadı” diye düşünmüştük. Paramount’ınkini almış belli ki. Paramount tüm bu faktörlere rağmen Hansel & Gretel 2 ısrarından bozmamış, Wirkola yerine Bruno Aveillan’ı getirmiş. Bu Aveillan’ın ilk uzun metraj filmi olacak. Kendisi daha önce fotoğrafçılığı ve reklam yönetmenliğiyle ünlüydü. Anlayacağınız baya bile bile ladese doğru gidiyor Hansel & Gretel. Bilmiyorum farklı düşüneniniz var mı?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.