Acayiptir, daha dün gece yatmadan önce Daniel Radcliffe’în yakın bir zamanda Reddit’te gerçekleştirdiği AmA’i okudum. Orada bir soru, “siz Potter kadrosu olarak toptan efendi, ayakları yere basan insanlar olarak büyüdünüz, nasıl oldu bu yahu?” şeklinde yöneltilmişti İngiliz aktöre. Hakikaten benim de nasıl olduğuyla ilgili bir fikrim yok. Radcliffe röportajlarında sık sık kadro ve diğer ekibin kendilerine aktör değil, çocuk gibi davranmalarından kaynaklanan bir durum olduğunu söylüyor bunun. Ben her halükarda hayran vaziyetteyim, zira istisnasız tüm Potter kadrosu filmlerden sonra adam akıllı yollardan yürüdüler.

Radcliffe de kariyerini ekseriyetle ilgisini çeken ufak bütçeli karakter hikayeleri üzerinden çizdi. Zaten Potter bitmeden kendini tiyatroya atmış, Equus ve How to Succeed in Business Without Really Trying oyunlarıyla sağlam eleştiriler almıştı. Sonradan da genel olarak indie filmler ve küçük ve anlamlı TV filmleriyle devam etti, The Woman in Black, Kill Your Darlings, What If, Horns, The Young Doctor’s Notebook… Çok kısa bir süre içerisinde belli oldu ki Radcliffe’i muhtemelen bir blockbuster’da göremeyecektik.

DanielRadcliffe_principal

Dün kendisi MCU’ya katılsa, ya da DC’nin filmlerinden birinde bir villain olsa ne kadar güzel olur onu düşünürken buldum kendimi. Gidişata bakılırsa bu büyük ihtimalle hiç vuku bulmayacak; ama en azından buna bir parça olsa da yaklaştığımız an, bu andır. THR’nın haberine göre Daniel Radcliffe bir BBC filminde Rockstar’ın Florida’lı avukat Jack Thompson ile girdiği hukuki mücadeleyi anlatan bir TV filminde Grand Theft Auto serisinin baş yapımcılarından Sam Houser’ı canlandıracak.

Hatırlayacaksınız, Jack Thompson 2000’lerin ortalarında Vice City’den başlayarak Manhunt’a kadar tüm şiddetli oyunlara (ve özellikle de GTA oyunlarına) karşı çok çığırtkan ve korku tellalığı üzerine kurulu bir kampanya yürütmüş; Rockstar’ın da baya başını ağrıtmıştı. Film işte bu dönemi konu alacak. Çekimleri gelecek ay başlayacak olan filmde Amerikalı avukat Jack Thompson’ı kimin oynayacağını bilmiyoruz, fakat yönetmenliğini Misfits ve Black Mirror çıkışlı Owen Harris’in yapacağı filmi James Wood yazacak.

Hiç lafını da etmiyoruz, tartışmasını yapmıyoruz, şuraya bir kenara yazıyoruz. Daniel Radcliffe’in oynadığı GTA filmi çıkar çıkmaz izlenecek… Evet…

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.