Bir şeyi itiraf etmemiz gerek; Marvel sinema dünyasında sadece süper kahraman filmlerinden daha fazlasının değişmesine önayak oldu. Evet, DC ve Fox kendi süper kahraman mülklerini hızlı bir şekilde “paylaşılmış evren” kafasına getirmenin derdindler ve bu uğurda önümüzdeki beş sene yayılacak tonlarca film çekmeye başladılar bile. Ama bu “her film birbirine bağlı” yöntemi sadece maskeli kahramanlarda bitmiyor. Transformers’tan, Star Wars’a kadar, bambaşka dünyalar da bu modele yürüyorlar.

Bunun son örneği de 21 Jump Street oldu. Başrollerinde Channing Tatum ve Jonah Hill’in olduğu, Phil Lord ve Christopher Miller yönetmenliğindeki Jump Street serisi vakti zamanında Johnny Depp’i ünlü eden TV dizisinden uyarlanmış; buna rağmen de tüm beklentileri aşıp hem acayip komik, hem de acayip zeki bir film olmayı başarmıştı. Haliyle devamı geldi, selefi kadar başarılı olmasa da bir hayli övgü topladı ve yeterli gişeyi elde etti. 23 Jump Street’in geleceği kesin gibiydi.

Jonah Hill, left, and Channing Tatum in Columbia Pictures' "21 Jump Street."
Jonah Hill, left, and Channing Tatum in Columbia Pictures’ “21 Jump Street.”

Görünen o ki Sony daha büyük balıkların peşinde. TheWrap’in haberine göre 21 Jump Street “evreninde” geçecek iki filmin hazırlıkları yapılıyor şu an. Bunlardan biri, yakınlarda açıklanan ve başrolünde tümü kadınlardan oluşan bir kadronun olacağı Ghostbusters filmini model bellemiş kendisine. Evet, bu sefer başrolde iki kadın polis kafadarın olduğu yeni bir Jump Street filmi geliyor. Filmin senaryosunu Broad City yazarları Lucia Aniello ve Paul W. Downs yazacak.

Bir diğer dahiyane fikir de 21 Jump Street ve Men in Black ortaklığı. Bunun dedikodusu da uzun süredir dönmekteydi; en sonunda resmi doğrulama gelmiş oldu. Bu direkt olarak filmi bir gün göreceğimiz anlamına gelmiyor, proje hâlâ iptal olabilecek bir seviyede. Ama şu an, Sony bünyesinde birileri kafasını Men in Black ve 21 Jump Street evrenlerini birleştirmek için patlatıyor. Bu evlilikte Will Smith & Tommy Lee Jones ve Channing Tatum & Jonah Hill ikililerin yeri ne bilmiyoruz, ama Tatum & Hill ikilisi çok da dahil olmayabilirler, zira bir yandan da 23 Jump Street resmen geliyor. Anlayacağınız, Jump Street’e doyamayan falan kalmayacak yakın tarihte!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.