Aylardır bizim sitedeki yorumlarla, e-postalarla, Facebook ve Twitter mesajlarıyla okurlar aşağı yukarı aynı soruları soruyorlar. “Age of Ultron’da Spider-Man’i görür müyüz?”, “Age of Ultron’da Captian Marvel çıkar mı?”. Ben de hep aynı cevabı veriyorum, şu dakikaya kadar casting listesinde gözükmediyse, zor. Kameralı telefonlar ve Twitter’ın çağında koskoca Disney’nin kiimseye haber vermeden koskoca rolleri doldurup, çekimlerini yapıp, filme kadar bunları gizli tutması akla yatkın bir şey değil. Yani en azından, ben hep böyle düşünüyordum.

Sonra ne oldu? Avengers: Age of Ultron’un 13 Nisan’daki dünya prömiyerine katılacak kişilerin bir listesini yayınladı Disney. Bu listeyi elinize alıp baktığınızı düşünün. İşte biliyorsunuz, yapımcılar var, yönetmen var, Stan Lee falan zaten demirbaş. Oyuncular da tanıdık, Robert Downey Jr, Chris Evans, Hemsworth, Johansson, Ruffalo, Renner… sonra insanın gözlerinizi sondaki iki isme kaydırın. Julie Delpy ve Linda Cardellini. Bir saniye, ne? Bu dakikaya kadar hiç ismini Marvel ile duymadığımız iki tane ünlü oyuncu Age of Ultron’un kadrosunda mı yer alıyorlar? Af buyurun nasıl ıskaladık bunu?

Linda-Cardellini-at-the-linda-cardellini-24548403-1280-1927

Bütün basın mensupları bunun bir typo olduğunu, Delpy ve Cardellini’nin galaya oyuncu kadrosu klasmanından değil de oraya onu izlemeye gitmiş normal ünlü klasmanından geleceğini sanıyorlar. Baya Disney yanlış yazdı basın bültenini zannediyorlar anlayacağınız. Fakat Disney aranıyor, bu soru soruluyor, ünlü stüdyo “hayır yanlış yazım değil” diyor. 1 Nisan şakası sanıyorsunuz, ama o da değil. Delpy ve Cardellini gerçekten kadrodalar. Ve evet, gerçekten de biz bunu aylardır öğrenmedik.

Peki ne yapıyor olabilriler? İşte onun tespiti çok zor. Bir şey çok açık, her ne yapıyorlarsa “cameo” dediğimiz vaziyetten fazlası olamaz. Zira Age of Ultron’un çekimlerinde bu iki aktris gözükseydi, kesinlikle duyardık, bilirdik. Muhtemelen Delpy ve Cardellini filmin credits sonrası sahnesinde gözükecekler. E birkaç hafta önceki dedikoduyu hatırlayın? Hani Captain Marvel’ın Age of Ultron’un sonunda bir sahnede ufaktan gözükeceğini söyleyen? Anımsadınız mı? O duyumu bu iki kadının filmde olmasıyla birleştirince kafanızda taşlar yerine oturuyor mu?

Haydi be Age of Ultron, gel artık!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

8 Yorum

 1. Efe Tunçgenç Cevap ver

  Şimdi hangisi Carol Danvers o zaman, ve öbürü kim oluyor? Kafalarda deli sorular…

 2. Bahadır Katıkol Cevap ver

  Eğer Carol Danvers’ı filmde göreceksek, bu iki isimden biri olacağını zannetmiyorum. Çünkü şu ana kadar müthiş bir gizlilikle saklanmış olan bu isim, böyle bir basın bildirisinde açık edilmez herhalde, yani edilmemiştir değil mi? :))

  • aynen katılıyorum iki oyuncunun da Carol Danvers olması neredeyse imkansız.. Sabırla Emily Blunt isminin açıklanmasını bekliyorum tabi bu avengers’tan önce değil..

 3. Abdulkerim Eser Cevap ver

  Şu kesinleşti. Captain Marvel Infinity War’ın demir başlarından olucak.

 4. Infinity War’a symbiote/jackal sonucu doğan bizlere renk karmaşasının muhteşemliğini yansıtan 4 smybiote ve sonrası Hybird’ı Solo Spidey filmiyle yetiştirme şansları olmasa da Okurken atışmalarından en çok zevk aldığım ikili olan Peter ve Carol’ın Team Up’ı görmek…Paha biçilemez.

 5. http://www.ign.com/articles/2015/04/07/no-post-credits-scene-in-avengers-age-of-ultron

  Şu linkteki [Feige shot down the rumor that Captain Marvel would show up in Age of Ultron, although he did note that a secret female character would appear, one that fans might already be familiar with. “It’s not a big deal. But it’s a good character,” he said.] açıklamasından sonra soluğu burada aldım. Kevin Feige, Age of Ultron’da fanların şimdiden aşina olduğu bir kadın karakteri göreceğimizi söylemiş. “Çok önemli değil ama iyi bir karakter” diye de eklemiş. Acaba Julia Delpy, Dottie Underwood’u oynuyor olabilir mi? Filmde Black Widow’un geçmişini göreceğimizi biliyoruz, Carter dizisinden de Dottie’nin ölmediğini ve ne kadar iyi bir ajan olduğunu biliyoruz. Aynı Dottie, Natasha’yı eğitmiş olmasın? “Şimdiden tanıdığımız, çok da önemli olmayan iyi bir karakter” tanımına da uyuyor gayet.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.