Eğer şu haberi bundan üç ay önce yazmış olsaydım, başlığı muhtemelen “Civil War’dan en merak ettiğimiz set görüntüsü geldi” olurdu. Ama şimdi böyle bir başlık atamam, atarsam buraya Spider-Man’in set görüntüsünü görmek için gelen kitlelelere kendimi açıklayamam. Şu an için Civil War’ın belki de en merak ettiğimiz kısmı Spider-Man’in nasıl gözükeceği zira. Ama birkaç ay önce böyle değildi.

Black Panther Fim

Bundan birkaç ay önce, Spider-Man için Marvel ve Sony’nin el sıkışması bir varsanrıdan fazlası gibi gözükmüyor iken, Civil War’da yeni tanışacağımız en önemli karakter Black Panther’dı. Kimileri Black Panther’ın filmde, çizgi romanlarda Spidey’nin oynadığı rolü dolduracağını öne sürüyordu. Kimileri de savaşın çıkma sebebinin merkezinde duracağını iddia ediyordu.

Şu elimizdeki fotoğraf bunlardan herhangi birini doğrular mı bilmiyoruz, fakat şu sıralar Berlin’de çekimlerini sürdüren Captain America: Civil War setinden sızan bu görüntülerle en azından iki şeyi doğrulayabilmiş olduk. Birincisi, kostümün nasıl gözüktüğü elbette. Bu kötü ışıkta, düşük kalitede resim facia görünüyor, farkındayız. Üzerinden post-prodüksiyon geçince kalite yükselecektir. Şimdilik net söyleyebildiğimiz tek şey, Marvel’ın El Capitan Theatre’daki özel lansmanında dağıttığı konsept çizimine çok yakın olduğu.

Civil War Black Panther Set

İkinci net şey ise Black Panther’ın rolünün ufak bir görünüp geçmeden çok daha fazlası olduğu. Zira fotoğraflarda kendisini Winter Soldier ile görüyoruz. Winter Soldier’ın Civil War’ı ateşleyen faktör olduğunu düşünürsek, Wakanda’nın lideri işin baya dibinde. Bu arada ilginçtir, Robert Downey Jr’ın çekimlere katıldığını kendi Twitter’dan duyurduğu için biliyoruz. Yalnız diğer tüm kadronun fotoğrafları çıkmasına rağmen, kendisini hâlâ göremedik. Var mı bununla ilgili teorisi olan? Yorumlarda kaptıralım!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.