Marvel bu sene pazarlama bakımından garip bir grafik çiziyor. Bir yandan sene başında Black Panther’ı saldılar dünyaya; ama onun pazarlaması zaten ekseriyetle ‘17’den kalmaydı. Sonra asıl bombardıman Infinity War için başladı… ama bu sefer de her şey ketum, sessiz ve manipülatifti. Şimdi Ant-Man and the Wasp geliyor, ama onun için de aşırı bangır bangır bir şey söylemiyorlar. Captain Marvel ve Avengers 4 var… Ama onlar hakkında da elimizde hiçbir şey yok.

Peki ne zaman olacak? Geçtiğimiz günlerde ComicBook.com’a verdiği bir röportajda Marvel Cinematic Universe’ten sorumlu Feige, iki önemli pazarlama konusuna değindi. Birincisi, Captain Marvel’ın fragmanının ne zaman düşeceği. İkincisi, Avengers 4’e Avengers 4 demeyi ne zaman bırakabileceğimiz. İlk sorunun cevabı da, ikinci sorunun cevabı da aynı. Birkaç ay sonra.

Evet. Ancak bu kadarını söyledi. Neticede Kevin Feige’den söz ediyoruz. Bence bu bile iyi.

Captain Marvel logo

Pek çok kişi Captain Marvel’a dair ilk teaser’ın Comic-Con’da olmasını bekliyordu, ancak Marvel bu sene Comic-Con’a uğramayacağını bizzat açıkladı. Disney’nin kendi fuarı D23 bu sene Japonya’da yapıldı ve Amerika’ya gelecek seneye kadar da uğramayacak. En kötü YouTube’a bir şeyler düşer diye düşünmüştük ama olmadı. Feige içeride Captain Marvel fragmanının yayın tarihi konusundaki istişarelerin hâlâ sürdüğünü, bir karar ise vermediklerini açıkladı.

Avengers 4’ün gerçek ismi de, ilginçtir, Captain Marvel’ın teaser’ı yayınlandıktan sonra duyurulacakmış. Feige başkan öyle dedi. Bu elbette içimizdeki komplo teorisyenlerini açığa çıkartan bir söylem. Gerçek ismi açıklamak için bekledikleri asıl şey bu muydu? Captain Marvel’la tanışmamız mı yani? Acaba ilgisi var mı, yoksa sadece ikisi için de kafada kurulan takvimler denk mi geliyor? Her halükarda tek bir şey sabit: Bu yaz hem Captain Marvel, hem de Avengers 4 havadisleri bakımından kurak geçecek. Bakalım sonbahar neler getirecek?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.