Fark ettiniz mi bilmiyoruz ama son vakitlerde isminden kalite akan birçok oyuncu, yeni yapımlara dahil olma işini bayağı bir arttırdı. “O varsa kesin şahane olur be!” diye içimizin akıp gittiği çoğu dizi ve film, artık hiçbir detayı dahi belli olmadan bizi radarına alır oldu. Sahiden de, yalan yok. Özellikle şu Hellboy rebootuna katılan isimler için bir hayli heyecanlandığımızı, üstüne halay çeker kıvama geldiğimizi söylemekten de hiç gocunmuyoruz vallahi.

Çok değil, henüz az vakit evvelinden Deadline duyurdu bu haberi. Geçtiğimiz günlerde Hellboy kadrosuna katıldığını duyurduğumuz Ian McShane muhteşemliği sonrası bir de gönüllerin en badass kadını Milla Jovovich‘in o muhteşem oyuncular listesine adını yazdırdığını ilan edelim. Evet; Fifth Element, Resident Evil külliyatı ve daha birçok kalbimizin şahı yapımlarla hayranlığımızı ışık hızıyla kazanmış o dehşetengiz kadın Jovovich, EVET. Duymayanlar duysun, bilmeyenler öğrensin: Milla Jovovich resmen Hellboy: Rise of the Blood Queen sularında! Hem de öyle az boz göreceğimiz bir karaktere değil, pozisyonunun paçalarından önem akan bir role geliyor kendisi; yani Blood Queen’in ta kendisi!

Resident Evil Afterlife movie image Milla Jovovich

Filmin baş kötüsü olarak değerlendirilen Jovovich’in Blood Queen’inin ismi Nimue. İngiltere tarihinin en güçlü cadılarından biri olarak biliniyor kendisi. Hatta öyle ki, ünlü büyücü Merlin’den bile zamanında birkaç püf noktası öğrendiği söylenir. Hellboy’un meşhur hasımı olan Gruagach için yeniden hayata döndürülmüş bir Arthur Dönemi kişiliği aynı zamanda. Hellboy ise onu yenebilmek için ölü şövalyeler dolu bir orduyu uyandırıyor. Bunun sonucu Hellboy’un galibiyeti ile noktalanıyor olsa da, Nimue elbette ki cehenneme kadar patikalanmış yoluna kahramanımızı da sürüklemeyi ihmal etmiyor.

Reboota dair haberler geldikçe bildirmeye, detayları tek tek aktarmaya devam edeceğiz elbette. O zamana dek bizi kadro haberleriyle coşturmaya devam eden Lionsgate ve Millennium ortaklığındaki bu yapım için sizin yorumlarınızla devam edelim mi? Milla Jovovich’in, nam-ı diğer “hastayız sana abla”nın, kadroya en şahane ve en önemli yerden giriş yapmasına ne diyorsunuz mesela? İhya olduk mu? (Hep bunu demek istemişimdir) Reboota dair olan isteksizlikler bir bir gidiyor mu? Valla merak içindeyiz!

 

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.