Bir şeyi itiraf edelim, pek çokları için –biraz da yaşla ilgili olsa gerek– Cem Yılmaz’ın filmografisi içerisinde G.O.R.A.‘nın yeri hâlâ bir başka. Ve bir şeyi daha itiraf edelim, yine pek çokları için –bizce tartışmasız Türkiye’nin gördüğü en iyi bilim kurgu olan– G.O.R.A.’ya kıyasla, devamı A.R.O.G. bir parça hayal kırıklığı. Ben kendi payıma ilk gruba çok dahil olamamakla beraber –Yahşi Batı hepsinden süper-, ikinci gruba hak vermeden edemiyorum.

Bu da bizi aynı serinin çıkış tarihi yeni duyurulan üçüncü filmi Arif v. 216‘ya getiriyor. Bu arada evet, filmin adı böyle yazılıyor. Cem Yılmaz vakti zamanında projeyi “Arif ve 216” diye duyurmuştu, biz bu isim modifikasyonunun altında Batman v. Superman‘e şüphesiz bir gönderme (GÖNDERME VAR) yattığını düşünüyoruz (SELAM ÇAKMIŞLAR GÖNDERME VAR). Filmin konusuyla ilgili elimizde pek malumat yok, ancak birkaç parça bilgi elde: Filmin yönetmeni, kadrosundaki bir takım oyuncular ve çıkış tarihi.

Arif v 216 2

Söylemeye gerek yok, filmin başrolünde Ozan Güven ve Cem Yılmaz‘ın olacağı kesin. Onun haricinde yine Cem Yılmaz’ın gedikli oyuncularından Zafer Algöz de filmin kadrosunda. Kadroda olması kesinleşen iki diğer isim de Ediz Hun ve Filiz Akın bu arada. Ediz Hun rol olarak kendisini oynayacağını açıkladı, konsept olarak Filiz Akın’ın da kendisini oynayabileceğini düşünyoruz. Bu dörtlü haricinde Behzat Ç ve Kardeş Payı’ndan (Enes tenkyu!) tanıyor olabileceğiniz Seda Bakan‘a da teklif gitmiş anladığım kadarıyla, fakat mesele imzaya varmamış henüz. Algöz TV Sohbetleri’ne verdiği bir röportajda filmin çekimlerine Mayıs ayında başlayacağını da duyurduğuna göre, yarın öbür gün o da belli olur. Tüm projenin dümeninde de Patron Mutlu Son İstiyor ve Kocan Kadar Konuş‘un yönetmeni Kıvanç Baruönü olacak. Bu arada “Ne alaka?” derseniz, Baruönü GORA’nın yardımcı yönetmeni ve özel efekt süpervizörüydü. Doğal bir tercih yani kendisi.

Konusuyla ilgili bildiklerimiz bir arpa boyunu utandıracak kadar az. Çıkan konsept çizimler ve ilk beyanlardan anladığımız kadarıyla bu sefer 216 Dünya’ya gelecek. Yalnız bir zamanda yolculuk muhabbeti dönüyor ki, onu çok anlamadık. 60’lara, 70’lere gidilecek deniyor. Bunlar Cem Yılmaz’ı az çok tanıyanların kafasında bir şeyler canlandırıyor elbette. Cem Yılmaz Ediz Hun ve Filiz Akın’la anlaştıysa, filmini 60’lara 70’lere de götürüyorsa, Yeşilçam’a bir saygı duruşunda bulunmadan durmaz.

Bakalım, nasıl bir şey olacak? Çıkış tarihi 2018 başı gibi düşünülüyor. Nedir sizdeki hissiyat geek dünyası? Yorumları alalım!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.