Hugo

04 Hugo

Moretz’e bir adet “başka bir genç aktörle mükemmel uyum sağlayıp, ödüller toplayan bir filmde kaliteli bir yönetmenle çalışmak” tecrübesi yetmemiş olacak ki, Amerikalı genç aktris 2011’de Hugo’da oynadı. Hugo. Martin Scorsese ile çalıştı bu kız 14 yaşında sevgili arkadaşlar. Ben 14 yaşındayken Martin Scorsese’nin filmlerini anlayamıyordum, kız gitti bir de Hugo’da oynadı; Scorsese’nin açık ara 21. Yüzyılda ürettiği en inovatif, etkileyici, vurucu ve büyüleyici film. Bu nasıl bir kariyer, nedir?

 

Laggies

05 Laggies

Bence çocuk aktörlükten, yetişkin aktörlüğe geçişteki en kilit ögelerden bir tanesi, gençlik yıllarında beraber çalıştığınız aktörler. Bakın, çocukken çalıştığınız aktörler demiyorum. Tam olarak 16-17 yaşlarındayken tanıştığınız kişiler. Eğer bu teorimde biraz olsun gerçeklik payı varsa, yarın öbür gün Laggies’e Moretz’in kaybolmamasına sebebiyet veren film olarak bakabiliriz. Keira Knightley ve Sam Rockwell’in arasında rol döşeyen Moretz için, bizce büyük bir öğrenme tecrübesiydi Laggies. Film de pırlanta gibi, keyifli bir şeydi bu arada.

 

Clouds of Sils Maria

06 Clouds of Sils Maria

Belki takip etmişsinizdir, bir ara Kristen Stewart; gidip hiçbir şekilde Amerikalılara verilmeyen Fransız Oscar’ları Cesar Awards’dan bir tane aldı, üzerinde kalan son Bella Swan imajını da o akşam silkeleyip attı ya? Hah, Stewart’a ödül kazandıran, Cannes’da Palme d’Or adaylığı bulunan, herkesin çok övdüğü o film, Clouds of Sils Maria. Kendisi Moretz’in kariyerinin en iyi eleştiriler alan filmi. Bir anlamda, Moretz’in ilk sanat filmi de aynı zamanda. Çünkü elbette, bir de git reşit olmadan önce Cannes’da filmin oynasın yani, elbette… Hangimizin oynamadı ki?

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.