Marvel sinematik evreniyle ilgili muhtemelen bize en çok sorduğunuz şeylerin başını, öncelikle “Hangi sırayla izlemeliyim?” çekiyor, sonra da aktörlerin kontrat meseleleri. Bildiğiniz gibi, Marvel’ın güzide kahramanları olarak tanıyıp sevdiğimiz oyuncuların bir çoğunun sözleşmesi Avengers: Infinity War Part II ile birlikte sonlanıyor. Chris Hemsworth, Chris Evans, Robert Downey Jr… Bu isimler MCU’nun yapıtaşları olduğundan, kontrat bitimiyle birlikte ne olacağı haliyle baya önemli bir mesele.

captain-america-the-first-avenger-movie-image-62

Bu aktörden aktöre değişim gösteren bir şey elbette. Örneğin Robert Downey Jr, sözleşmesini iki kere, önce Avengers 2 ve 3’ü, sonra da Civil War’ı dahil edecek şekilde modifiye etti; çünkü Marvel onunla çalışmaya devam etmek istiyordu. Ama Edward Norton ile anlaşamadılar, ve bu yüzden Amerikalı aktör Hulk’ı bir kere oynadıktan sonra sözleşmesi olmasına rağmen ayrıldı ve yerini Mark Ruffalo’ya bıraktı. O yüzden, oyuncuların ne düşündüğü ve Marvel’ın oyuncular hakkında ne düşündüğü önemli.

Bu denklemin Marvel tarafını bilmemiz pek mümkün değil, ama en azından, Chris Evans, kendisini ilgilendiren kısım için geçenlerde bir hayli net konuştu. “Bakın, eğer Marvel beni istiyorsa bana sahip” diyen aktör, “Daha önce hiç böyle bir ilişkim… Yani, özgeçmişime bakın. Ben setlerde durup ‘Ah, bu film berbat olacak değil mi?’ demeye alışığım. Marvel ise harika filmler yapma konusunda kendisini durduramıyor, uykularında bile harika filmler yapıyorlar. Harika yönetmenler, yapımcılar, aktörler ve senaryolar var burada, bir aktör için oyun parkı gibi resmen. İlk başta katılmak için bu kadar tereddütlü olduğuma inanamıyordum. Hayal edebiliyor musunuz? Kendimi asla affetmezdim!”

12 Captain America The Winter Soldier

Bu beyan çok ilginç, çünkü Chris Evans cidden ilk başta Marvel’ı birkaç defa reddetmişti kalkanı üstlenmeden önce. Sebep olarak da eğer buna evet derse, daha önceden yaptığı gibi çok fazla göz önünde bulunmaya başladığında frene basma opsiyonunun elinde olmayacağını göstermişti. Daha da ilginci, rolü üstlendikten sonra da birkaç kez üstüne basa basa “Avengers 3 gelsin, bırakın Marvel’ı, oyunculuğu bırakıyorum” demişliği vardı. Fikri bir hayli değişmiş gözüküyor. Ama işte, çok geç de olabilir bir yandan. Zira kendisinin kontratı biterken, yancısı Bucky’ninkinde hâlâ 6 film kalmış olacak Infinity War sonrası. O yüzden, eli de çok güçlü olmayabilir kendisi. Bizim için iki türlü de hava hoş. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.