DC sinematik evreni, gelecek sene Mart ayında vizyona girecek olan Batman v. Superman: Dawn of Justice ile resmi olarak start alacak bildiğiniz gibi. Tüm firmanın tek bir amacı var: Marvel’ı yakalamak, ve uzun vadede, Marvel’dan daha kârlı bir sistem kurmak. Bunun için de elbette ilk olarak yapıtaşlarına ihtiyaçları var. İlk temeli filmleri duyurarak attılar. Sonra onun üzerine senaryo ve yönetmen tercihleri geldi. Şimdi de az çok, oyuncular belli oluyor.

1392220129_chris-pine-armani-zoom

Yalnız bu konuda gerçekten de ilginç bir yöntem izliyorlar. Hatırlayacaksınız, bir süre önce sizlere Star Trek’in 2009 versiyonunda Kaptan Kirk’i oynayarak şöhret elde eden Chris Pine’ın Wonder Woman filminde Steve Trevor’ı oynamak için bir teklif aldığını aktarmıştık. Kısa süre sonra başka kaynaklardan, Pine’ın aslında Warner Bros. ile  Trevor değil, Hal Jordan için masaya oturduğu haberi gelmişti. “E herhalde yanlış bilgilendirme birinden biri” demiş, omuz silkmiş, hayatımıza devam etmiştik.

Anladığımız kadarıyla iki haber de doğruymuş aslında. Warner Bros. Chris Pine’a iki rolü birden önermiş. Bunun daha önce bir muadili var mı bilmiyorum, hiç duyduğumu da hatırlamıyorum. Öyle gözüküyor ki Pine tercihini de yapmış vaziyette. Hal Jordan yerine, Steve Trevor’ı oynamayı tercih etmiş ve The Wrap’in haberine göre anlaşmalar imzalanmak üzere.

suicide-squad

Bir oyuncuya iki rol teklif edip arasından birini seçmek baya ilginç bir tercih, ama açıkçası çok da yadırgayamıyoruz. Zira Pine iki role de kağıt üzerinde inanılmaz yakışıyor. Trevor adeta yıllar önce onun için yaratılmış bir görüntüye sahip. Kendisinin karizması da Hal Jordan’a pek yakışıyor. Bu ikisinin arasından Trevor’ı seçmesi de şüphesiz 2017’de çıkacak Wonder Woman filmine bir star gücü katıyor elbette. Bu yüzden, biz hangisini seçse sevinirdik, Trevor olarak da role çok yakışacaktır abimiz, eminiz! Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.