Bilimkurgu filmlerini sevenler olarak, çoğu zaman bolluk ve bereket içerisinde düşünülsek de aslında durum hiç de gözüktüğü gibi değil. Her yıl çıkan onlarca farklı bilimkurgu eserinden kaliteli olanların sayısı, bir elin parmaklarını geçmiyor ne yazık ki. Yine de bu, yapımcıları durdurmuyor ve her yıl üstümüze, onlarca farklı bilimkurgu eseri yağdırmaya devam ediyorlar. Şimdi böyle söyleyince bu bilimkurgu yapımlarının fazlalığından şikâyet ettiğimi düşünebilirsiniz ama asla etmiyorum! Hatta keşke daha fazla olsa ama işte kaliteli olsa diyorum. Bugün de beğenimize sunulan Chris Pratt’li yeni bilimkurgu filmi The Tomorrow War’ın fragmanını sizle buluşturuyor ve korkularımı sizinle paylaşıyorum.

Başlangıçta söylediğim gibi ben iflah olmaz bir bilimkurgu hayranıyım. Bilimkurgu eserlerinin bana hayal ettirdikleri duygu ve düşünceleri haddinden çok fazla seviyorum. Bu yüzden herhangi bir bilimkurgu eseri çıkınca; adı, yönetmeni, oyuncusu ya da hikâyesi ne olursa olsun hemen tüketmek istiyorum. Fakat işte tükettiklerimizin birçoğu, iyi bir eser olmasını geçtim idare edebileceğimiz kalitede bile çıkmıyor. Bu da haliyle biz, bilimkurgu sevenlerin kalbini kırıyor.

Bunları söylüyorum çünkü The Tomorrow War hakkında büyük çekincelerim var. Amazon’un şimdiye kadar yaptığı hem dizi hem film yapımlarını beğenerek takip etsem de The Tomorrow War ne yazık ki bana, “Biz bu filmi daha önce izlemiştik” dedirttirdi. 2051 yılından günümüze gelen bir grup zaman yolcusunun, ölümcül bir uzaylıya karşı günümüzdeki insanları uyarmasıyla başlayan The Tomorrow War, hem gelecekteki hem de günümüzdeki insanların birlik olarak bu ölümcül uzaylıya karşı mücadelesini konu alacak. Demek istediğimi anladınız değil mi? Biz bu filmi daha önce izledik çünkü. Hem de birçok kez.

Chris Pratt’ın başrollerinde olacağı ve Yvonne Strahovski, J.K. Simmons gibi isimlerin de yer alacağı The Tomorrow War, şimdilik bana pek umut vaat etmiyor. Amazon Prime’da 2 Temmuz tarihinde yayınlanacak film için henüz başka bir şey söylemek istemiyorum, çıksın bir bakarız diyorum. Yine de üstümden şu “Biz bu filmi daha önce izlemiştik” hissini atamıyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. İzlediğiniz benzer filmler varsa söyleyin ben de nemalanayım. Benim aklıma gelmedi çok fazla.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.