Christopher Nolan ismine dair son aylardaki hafızamızı bir tazeleyeyim. WB ile yollarını ayırıp Universal Studios ile anlaştı, İkinci Dünya Savaşı’nda geçecek olan ve atom bombasının babası kabul edilen Amerikalı teorik fizikçi J. Robert Oppenheimer’ın hayatını anlatan bir film çekme niyetinde, başrolü Cillian Murphy olacak ve onun yanına geçenlerde Emily Blunt katılmıştı. Toplama baktığımızda yine ortalama üstü bir proje potansiyeli görüyoruz ünlü yönetmenden. Fakat bilirsiniz ki Nolan asla bir iki tane yıldız ile çalışmaz. Mutlaka beş altı tane serpiştirir kadroya. Inception’ın ya da Interstellar’ın afişine baktığınızda hemen anlarsınız bunu.

Gelenek devam ediyor ve yıldızların sayısında ya da seviyesinde bir düşüş gelecek gibi de durmuyor. Iron Man rolüyle ikonikleşmiş Robert Downey Jr. ve birbirinden başarılı birçok performansı olsa da beni en çok Jimmy Kimmel ile arasında olan sahte çekişme ve Bourne serisi ile mutlu eden Matt Damon da filmin kadroya eklenen isimleri oldu. Rolleri henüz belli değil fakat onların da Murphy tarafından canlandırılacak bilim adamımıza yakın temas içinde çalışan laboratuvar arkadaşları olacağını düşünmek uzak olmaz.

RDJ’yi tekrardan böyle prestijli bir projede görmek iyi gelecek bize. Ünlü yıldız ne yazık ki Iron Man ile parladığı şu on sene içerisinde bir iki istisna dışında çok da başka bir iş ile anılamadı. Özellikle son filmi Dolittle’ın eleştirmenler tarafından yerden yere vurulması sevenlerini üzdü, ben de dahil. Matt Damon ise yukarıda bahsettiğim Bourne serisi dışında pek de tek bir karakter ile anılan oyunculardan değil. Yıllar içinde oldukça fazla filmde gördüğümüz Damon, en son Riddley Scott’ın gişede istediğini alamayan fakat eleştirmenler ve bizler tarafından sevilen filmi The Last Duel ile beyaz perdede gözükmüştü.

Kadroya daha kimler eklenir sizce? Olağan şüphelilerden en önce çıkan isim bir ara oyunculuğu bıraktı söylentileri çıkıp anında yalanlanan My cocaine(Michael Caine’in isminin İngilizce aksanıyla telaffuz edilişi) olabilir mi mesela? Ya da şu sıralar Venom: Let There Be Carnage ile sevenlerini cringelere sürükleyen Tom Hardy burada da dönüş yapar belki! Benim en çok istediğim kişi ise kızıl melek Jessica Chastain olur. O kadını daha fazla büyük çaplı projede görmemiz lazım! Kadroya dair tercih ve tahminlerinizi bir ajans oluşturup oyuncularınızla fotoğraf çekimi yaptıktan sonra bizlere CV’lerinin linklerini atarak paylaşın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.