Neden Ceymis, neden? Sen ki Terminatör’leri, Aliens’ları, Titanik’leri bozuk para eden adamsın, neden inat ettin şu maviderililerin çok uluslu amerikan şirketlerine karşı haklı dövüşlerinde?

james_cameron_aliens

İşin ilginç olan tarafı, 1 tane değil, 3 tane devam filmi geliyor. Jack Sully ve Neytiri rollerindeki Sam Worthington ve Zoe Saldana ile 3 film için anlaşmışlar. Buradan da anladığımız kadarıyla Avatar filmlerinde anlatılan gelecekte “Orbital Bombardment” yok.

“Bence gemilere binelim ve bütün gezegeni yörüngeden bombalayalım… Başka türlü olmayacak!”
Ellen Ripley, Aliens (hatırladın mı Ceymis?)

Ya da daha da kötüsü “Neytiri ve Sully New York’ta” gibi çirkinlikler göreceğiz… ya da daha da beteri?

Ya Wayans Kardeşler çekseydi?

Bu arada sevdiğimiz adam James Cameron’a doyurucu olmayan bu seriye taktığı için kızıyoruz. İkinci bir Terminatör yarat baba, ne uğraşıyorsun?

Cameron’un teknik anlamda dahi bir yönetmen ve hikayeleri anlatmakla bitmeyen bir reyiz olduğunu biliyoruz, bilmiyorsanız da siz de “Emel ile James Cameron” köşesinden öğrenin! Mesela kısa bir alıntı:

James Cameron animatroniktir, endoskeleton’dır, Stan Winston’dır. Stan Winston’ın okulu, Digital Domain hatta Pixar bile hep James Cameron’ın idealleri ve şahsi mücadelesi sayesinde olmuştur. ILM’in optic printer’ın saati için 20k istediği dönemde, digital compositing ve matte painting’e girerek sektörü değiştiren babuşkadır Cameron. (Emel B. Çınar, 2014, İstanbul)

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.