Reddit bazen, bazı şeyler için gerçekten muhteşem. İnsanların yaratıclığı aradan sızıp, parıldıyor ya? O anlara şahit olmak gerçekten de ilham veriyor insana. Bazen birisi güzel bir şeyler çiziyor, bazen birisi bir fotomanipülasyon yapıyor. Bazen de birisi, tutup, “Ya Civil War 2010’larda değil de, bundan yirmi yıl önce çekilseydi? Ya otuz yıl? Peki ya kırk?” diye bir soru soruyor, bunun da cevabını süper veriyor. Thamonsta adlı kullanıcı bunu yapmış, 50’lerden 90’lara kadar Civil War’a oyuncu seçmiş. Seçimler de muhteşem. Tek tek bakalım mı?

 

1. 50’ler!

Civil war 50

Burada bir şeyi baştan söylememiz lazım: şu kadronun açık ara en iyi tercihi Winter Soldier rolünde Marlon Brando. Az buçuk Brando’nun 50’lerde verdiği performanslara aşina olan herkes, bu resme bakıp Brando kalibresinde bir aktörün şu an yaşamadığına ve Winter Soldier’ı oynamadığına üzülecektir. Onun haricinde, Yul Brynner‘dan da gerçekten müthiş bir Vision olurmuş yani. Baksanıza, yeşile boyasanız şuradaki resim kendiliğinden Vision zaten!

 

2. 60’lar!

civil war 60

Bir sonraki onyılımızın yıldızı da Robert Redford. Yalan olmasın, Winter Soldier’ı izlerken ben de düşünmüştüm ve pek de yakıştırmıştım Redford’ın gençliğini Cap rolüne. Güzel bir tercih olmuş. Iron Man rolünde Peter O’Toole’un seçilmiş olması ise tesadüfi değil, zira İngiliz aktör, Robert Downey Jr’ın idollerinden biri. Ursula Andress – Scarlet witch tercihi de çok iyi. Yalnız buradaki açık ara en iyi fikir, Ant-Man rolünde Peter Sellers ya…

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.