BirthMoviesDeath sitesi, geçtiğimiz gün internette biraz hafiyelik yapıp vardığı buluntuları bir haber olarak paylaştı. Sitenin haberine göre, Twitter’da çok düşük profilli, sadece Disney çalışanları ve Civil War filminde emeği geçen bir grup insan tarafından takip edilen bir Russo biraderler hesabı var. Ve bu hesap, çok yakın çekim ve gizemli fotoğraflar paylaşıyor. BirthMoviesDeath de bu resimlerin Civil War setinden olabileceğini düşünüyor.

captain-america-civil-war-movie-logo-official-620x3501

Bizim bu yazıya başlama sebebimiz ise o haber değil. Haberin kendisi pek çok ilginç varsayım üzerine kurulu, fakat resimler hiçbir şey ifade etmedikleri gibi üzerine de konuşulacak pek alan bırakmıyorlar. Bizi enterese eden, o haberin altına bırakılan bir yorum. Lunaman rumuzuyla yazan bir kostüm tasarımcısının verdiği bilgiler, dürüst olmak gerekirse haberin tümünden daha ilgi çekici vaziyetteler.

Lunaman, net doğrulayamasak da –yani bunu yüzde yüz olarak almayın- Hollywood’da kostüm tasarımıyla ilgili alanlarda çalışıyor. Dediğine göre büyük prodüksiyonlu filmler bir süredir kostüm tasarımlarını taşeron mantığıyla, parça parça bölerek yaptırıyorlar. Yani kostümün kafasını bir firma yapıyor, kolları başka bir firma. Deri işlerini biri üstlenirken, metal çalışmalarını bir başkası yapıyor. Kimse tam olarak ne yaptığını bilmediğinden de gizem korunabiliyor.

09 Spider-Man

Fakat Lunaman’in haberine göre, bu pratik baya standart olmasına rağmen, son zamanlarda bir istisnası var. Son birkaç aydır pek çok farklı marka ve firma Civil War’daki kostümler üzerine çalışıyor olmasına rağmen, Spider-Man konusunda dışarıya yönelik hiçbir girişim yok. Spidey’nin MCU’da giyeceği ilk kostüm, dışarıyla bir iplik dahi paylaşılmadan tamamen Marvel’ın kendi içerisindeki tasarım atölyesinde üretiliyor. Bu yüzden hiçbir şekilde sızdırılmıyor, kimsenin de nasıl bir şey olacağına dair bir haberi yok. Dürüst olayım, bu yaklaşım benim acayip ilgimi çekti. Marvel’ın bunu yapıyor olması, Sony’den rol çaldığının da göstergesi aynı zamanda. Demek ki anlaşma buna müsaade ediyor. Açıkçası bu haberle birlikte Spider-Man kostümüne dair olan heyecanım iyice tavan yaptı, yakında da kendisini görmek istiyorum. Bakalım mümkün olacak mı?

 

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.