7. Bleeding Edge’in Bu Varyasyonu

Civil War TV Spot 6

Filmdeki zırh görsel olarak Bleeding Edge’in tıpkısı. Yalnız işleniş olarak biraz değiştirmişler. Bleeding Edge, nano teknoloji yardımıyla Stark’ın deri gözeneklerinden dışarı çıkıyordu. Burada ise saatinden çıkar hâle getirmişler. Bizce bu Proto-Bleeding Edge, esasını Infinity War’a saklıyorlar. Uzun tahmindir, atın fava bekleyin!

 

8. Bucky Kafayı Kırıyor!

Civil War TV Spot 7

Bucky’nin burada yaptığı hareket çok sert! İşte bu hareket de, Tony’nin pozisyonunu güçlendirecek, sempatik kılacak bir hareket. Zira unutmayın, bu adam zihin kontrolü altında da olsa, nihayetinde Tony’nin anne ve babasını öldürdü, bunu da Winter Soldier’daki imadan biliyoruz!

 

9. Ters Köşe Mi, Spoiler Mı?

Civil War TV Spot 8

War Machine meselesini çok sokuyorlar gözümüze. Bu noktada soru şu, bu Age of Ultron’daki Hawkeye gibi bir ters köşe mi, yoksa ters köşe sanarız da, pirelenmeyiz umuduyla dikine verilen bir spoiler mı? Bizce ikincisi. Filmde illa ki en az bir kişi ölecek, ve listenin başında da War Machine duruyor. Yapacak bir şey yok.

 

 

10. Team Cap – Kalkandaki Detay!

Civil War TV Spot 10

Burasi Kaptan’ın takımı. Herkes yerli yerinde. Sadece promosyon görsellerinde Sharon’ı katıyorlardı araya, burada o yok. Onun dışında Scarlet Witch de bizce uzun süre takımın aktif bir parçası olmayacak. Ve bizce Hawkeye hâlâ gereksiz duruyor orada yani. Hakeza öte tarafta da Black Widow… Yalnız buradaki detay, Cap’in kalkanındaki pençe izleri. Bu da zırhı tamamen Cap’in kalkanındaki madde vibranyumdan yapılmış olan Black Panther‘ın hediyesi…

 

11. Team Iron – Bir Eksik!

Civil War TV Spot 11

Bu da Iron Man tarafı. Burada yalnız sayısal bir eksiklik var. Cap tarafı altı kişi, Iron Man tarafı ise beş. Vision OP, evet, ama sonuçta öte tarafta da Scarlet Witch OP. Black Widow – Hawkeye’la birbirini iptal etse, Falcon bir War Machine etse, Bucky Panther’a, Cap de Iron Man’e denk gelir. Dikkat ettiyseniz bir tematik simetri var takımlarda. OP olan, OP olana denk geliyorsüper casuslar, süper casuslara karşızırhlı eski asker zenci çocuklar, zırhlı eski asker zenci çocuklarla mücadelede, Bucky ile Panther’ın zaten mazisi var, Cap ve Iron Man de jönler zaten. E kim kaldı? Hmm… Fazladan bir Ant-Man var. Böcek güçlü kahramana, kim denk geliyor olabilir ki?  Allah Allah!

E artık bir sonraki fragmanda gösterin be abi!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.