Sony’nin elindeki Spider-Man film haklarıyla ne yaptığı gerçekten belli değil. Algılayıp bir mantığa oturtabilmiş olan varsa, buyursun gelsin, bizle de paylaşsın. Çünkü bir yandan, ellerinde haklarını bulundurdukları en baba karakteri MCU‘ya kiraladılar. Ama öte yandan, o karakterin yan karakterlerini vermiyorlar. Kendileri bir filme çekme niyetindeler, ama kim hangi evrende kafa karışıklıklarıyla ilgili de hiç çekinceleri yok belli ki. Hatta münferit bir Spider-Man animasyonu bile çekecekler.

Şu an itibariyle vaziyetimiz şudur arkadaşlar: Sony 2008’den beri düzenli olarak denediği ve düzenli olarak çıkartamadığı Venom filmiyle ilgili yine bir şeylere start aldı. Bu benim şahsen duyduğum beşinci, Geekyapar’ın ömrü dahiline gelen de üçüncü Venom bir şeylere start aldı haberi. Daha önceden Dante Harper senaryoyu yazmıştı. Ondan önce Deadpool ve Zombieland‘i yazan Wernick / Reese ikilisindeydi iş. Ondan evvelinde bir ara The Amazing Spider-Man 2‘nin ekibi Kurtzman / Orci denemişti. Hiçbiri olmadı.

Venom

Bu sefer Scott Rosenberg ve Jeff Pinkner yazacaklar senaryoyu. Avi Arad ve Matt Tolmach yine filmin prodüktör kısmında görev yapacaklar. Rosenberg ve Pinkner ikilisi an itibariyle şu an Jumanji‘nin yeni filmini de yazıyorlar. Onun haricinde Pinkner’ın geçmişindeki en meşhur işler Fringe ve Alias. Rosenberg’in tecrübesi daha fazla, ama parlak değil. Birkaç vasat 90’lar filmi yazmış, bir çıt eski kafa bir yazar Rosenberg. İkilinin birleşmesinden ne çıkacak, hiçbir fikir sahibi olmak mümkün değil.

Oyuncusu var mı projenin? Yok. Yönetmeni var mı? Yok. İki yapımcı, iki de yazarı var. Bu dörtlü haricinde belli olan tek şey de filmin MCU ile ilgili olmayacağı. Yani kendi başına vuku bulan bir film. Gerçekten konuyla ilgili söyleyebileceğimiz şeylerin de sonuna geldik böylece. Size bırakalım sözü ey geek dünyası. Ne diyorsunuz? Nedir filmle ilgili hissiyatlarınız? Var mı? Yorumlara yazın!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.