Malumunuz, üzerimizden geek camiası olarak epey dolu dolu bir Comic-Con geçti. Biz de dilimiz döndüğünce tüm haberleri size aktarmaya, yorumlamaya çalıştık. Özellikle Marvel cephesi epey doluydu. Thor: Ragnarok fragmanı bünyemizde farklı hislere yol açtı, Black Panther fragmanına ve paneline çağlayarak coştuk, The Defenders kanımıza girdi… Ama esas ilginç olan duyuru Captain Marvel cephesindeydi.

Şöyle, daha önceden de yazdığımız gibi Captain Marvel filminde bir Nick Fury göreceğimiz doğrulanmış oldu. Samuel L. Jackson’ı MCU semalarında görmeyi özlemiş bizler için bu ilk duyduğumuzda da harika bir haberdi, şimdi de öyle. Filmin ana kötüsü de doğrulandı, o da çok harika zira güzide hikayemizde Carol Danvers doyasıya Skrull dövecek. Bilmeyenler için, Skrull’lar Marvel çizgi roman tarihinin en sık kullanılan uzaylı ırklarından bir tanesi. Kendileri şekil değiştirebiliyor olmak ve Kree imparatorluğuyla kimsenin anlamadığı bir kan davası içinde durmak vesilesiyle meşhur olmuş bir grup mendebur insan. Bu da çok iyi.

Yalnız bir de bunların üstüne Kevin Feige, filmin 90’larda geçeceğini duyurdu ya? İşte biz orada biraz “Nöy?” olduk.

Şimdi Captain Marvel filmi iki Avengers’ın arasında gelecek, fakat buna rağmen Brie Larson kağıt üzerinde iki filmin de kadrosunda gözükmüyor. Infinity War’ın kadrosunda Black Panther‘dan Danai Guirra dahi var, Doctor Strange‘den Benedict Wong dahi var; Brie Larson yok. Avengers 4’ün kadroda ise Evangeline Lilly var mesela, 3’te yok. Sordukları zaman Lilly “ilk filmde gözükmüyorum çünkü Ant-Man and the Wasp’ta yapacağız galayı” diyor. Ant-Man and the Wasp da iki Avengers arasındaki diğer film. Eğer Brie Larson’da da böyle bir durum olsa, yani onu da 3’ü pas geçip Avengers 4’te ana ekibe katacak olsalar, herhalde Wasp’tan önce bunu söylerlerdi, değil mi? Bizce öyle.

O yüzden de bizim sorduğumuz soru şu:

Captain Marvel şu an MCU’nun bir yerlerinde var mı?

Yani film 90’larda geçecekse ve bu esnada Carol ile Nick Fury tanışacaklarsa, bu dakikaya kadar SHIELD’ın Avengers’ı toplamasından uzaylıların dünyayı işgal etmesine kadar bir noktada Fury’nin aklına “ya bizim bir kız vardı” nasıl gelmedi? Diyelim ki Carol o an dünyada değil –ki Danvers her zaman bir kozmik kahraman olageldiğinden, bu olabilir-, uzayda bir görev ifa ediyor. Peki. O hâlde kendisi neden Infinity War’a teşrif etmiyor? Dünyaya mı küstü, nedir? Hayır zaten, yaşlanmıyor mu bu kadın? 90’larda Brie Larson… E peki, 2020’lerde de mi Brie Larson? Yoksa bütün film Civil War’daki RDJ’in gençliği gibi açma germe uygulanmış bir Brie Larson mı göreceğiz?

Yani gerçekten, şu anda, şu saniyede MCU’nun bir kozmik köşesinde Carol Danvers geziyor mu? Cevaplanması gereken en önemli soru bu. Geri kalan her şey bununla birlikte açılacak gibi hissediyoruz.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.