Superman / Batman: Apocalypse

superman-batman-apocalypse

Aslına bakarsanız Apocalypse çok da bir Superman ve Batman hikayesi değil. Yalnız ne yalan söyleyeyim, çizgi romanlarda Batman ve Superman’in beraber -ama sadece ikisi- sorun çözdükleri hikayelere çok heyecanlanan bir insan olarak, bunu da ucundan kıyısında da olsa listeye dahil etmek istedim. Zira Apocalypse baya esaslı bir Supergirl işi aslında. Bilakis, karakterde özel olan şey nedir öğrenmek istiyorsanız da bunun için en iyi adreslerden bir tanesi. Ha arkada Batman ve Superman var mı? Var. Bir şeyler de yapıyorlar, güzel sahneleri de var. Biz de aldık o sebeple listeye.

 

Superman / Batman: Public Enemies

974125-_4

DC Comics evreninde bir dönem Lex Luthor’un Amerikan Başkanı olduğu bir dönem vardır, sıkı okurlar hatırlarlar. İşte Public Enemies bir çizgi roman olarak o yıllarda geçiyordu, animasyonu da o detayı bozmuyor. Ama Public Enemies’i kıymetli kılan tek şey Luthor’un başkanlığı değil elbette. Bazen bir ikonu alıp, “artık kaçmak zorunda” hikayelerine yerleştirmek eğlenceli olur. Burada da öyle olmuş. Üzerine yıkılan bir cinayet, taraf değiştiren süper kahramanlar, yine hazırlıklı bir Batman… Gayet keyifli bir film yani Public Enemies.

 

Justice League: War

justice-league-war-the-justice-league1

Ben pek çok kişiden, New 52 evreninde Justice League’in başlangıcını konu alan War ile ilgili kötü şeyler duydum. Gerçekten. Ama ben istikrarlı bir şekilde iki yıldır övüyorum filmi. War, bana Avengers’ın yaptığı şeyi başarmış gibi geliyor. Herkese en az bir cool sahne ve bir komik laf vermek, bunu yaparken ana hikaye akışını bozmamak ve tüm parçaları bir araya getirip yapbozu tamamlamak. Bunun üzerine bir de New 52 evreninin orijinini anlatmak gibi gayet ulvi bir misyon üstleniyorsanız, bunların hepsini de yüzünüzü karartmadan tamamlıyorsanız, bence zaten siz olmuşsunuzdur. Ama işte, anlatamıyorum insanlara. İyi film ya bu, niye öyle diyorsunuz?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.