Öhöm… Başlık kafaları karıştırmış olabilir. Bilhassa aktörün –tartışılır ama- en popüler filmine aşina değilseniz. Anlatalım. Malumunuz DC bir Suicide Squad filmi çekiyor. Suicide Squad’ı biliyorsunuz. Amanda Waller tarafından hapiste olan süper kötüleri toplayıp, taşıdıkları nano-bombanın tehdidiyle ölümcül görevlere göndermesini konu alan bir çizgi roman serisiydi. Filmi geleceği açıklandı. Ana kadro Margot Robbie’nin oynayacağı Harley Quinn, Will Smith’in oynayacağı Deadshot, Jai Courtney’nin oynayacağı Captain Boomerang, Jared Leto’nun oynayacağı Joker, Cara Delevingne’nin oynayacağı Enchantress ve Tom Hardy’nin oynayacağı Rick Flag şeklinde olacaktı; başlarında da Viola Davis’in oynayacağı Amanda Waller duracaktı.

Tom Hardy sonraları rolü bıraktı, yerine Jake Gyllenhaal düşünülmekteydi; olmadı, Jesse Eisenberg’in Lex Luthor olarak filmde gözükebileceği söylendi, gönlümüzün Lt. Dan’i Gary Sinise’ın filmde olabileceği telaffuz edildi… Bir ton dedikodu vardı yani gelecek sene gala yapacak filmle alakalı. Bunların arasında ise ciddi bir boşluk mevcuttu: filmin kötü adamı. Evet, Suicide Squad süper-kötülerden oluşan bir ekip; ama bir şeye karşı mücadele etmek zorundalar neticesinde değil mi? O “bir şey” ne olacaktı?

Batman_Arkham_Origins_Sept_18_4

Son gelen dedikodular göre: Deathstroke. Bizim ComicBook.com’da gördüğümüz, onların da Cinema Blend’den aldığı habere göre DC filmin kötü adamlarından birinin Slade “Deathstroke” Wilson olması konusunda karar kılmış. Rol için de bir aktör bir numaralı adaymış, hatta Cinema Blend’in dediğine göre her şey kesin gibi: Joe Manganiello. İsmi tanıdık gelmediyse muhtemelen tipi gelecektir.Kendisinin sayabileceğimiz üç önemli rolü var; How I Met Your Mother‘daki Brad, True Blood‘daki kurt adam Alcide Herveaux ve Magic Mike’daki, başlığa da koyduğumuz, Big Dick Richie. 

Manganiello’yu hiç oyunculuğunu tartacak kadar uzun süre izlemedim. Yakışıklı bir adam olduğu ve bunun yer yer imajının belirleyici parçası olduğu aşikar; ama Deathstroke için bunun önemsiz olduğu da öyle. O yüzden onunla ilgili bir yorum yapamayacağım; fakat DC eğer Deathstroke’u ilk Suicide Squad filminde kötü adam olarak harcayacaksa bu kötü bir karar olur. Deathstroke’un ana kadrodaki altılının dördünden daha büyük bir şöhreti var ve dürüst olalım, o dörtlüden (Deadshot, Boomerang, Enchantress ve Rick Flag) daha sağlam bir karakter. Umarız filmin sonunda öldürülmez de yakalanıp devam filmlerinde Suicide Squad kadrosuna katılır. Siz ne diyorsunuz geekyaparlar?

Bu arada, “Suicide Squad kimdir be?” diyorsanız, ona da cevabımız var; şurada uzun uzun yazdık!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

12 Yorum

 1. manu bennett’i deatstroke karakteri performansından sonra kim olursa ben beğenmiycem bir kere göz alışınca kolay kolay diğer oyuncuya alışmak zaman alıyor aynı şey jared leto içinde geçerli bakalım DC artık adam akıllı şeyler çeksin’de izliyelim

 2. deathstroke gibi bir karakter ilk filmde öldürülmez. neticede evrenin 2. ve 3. fazı olacak illaki yeri gelecek Ras Al Ghul ve Vandal Savage gibi karakterler işin içine girecek ve Deathstroke bunlarla bağlantılı bir karakter ilk filmde ölmez ağır yaralanır esir alınır ölüme terkedilir ama öldürülmez öldürülmesi dahi teklif edilemez !

 3. manu benett (nam-ı diğer kıriksus reiz) neden düşünülmemiş hayret.. hazır karakteri oynayacak isimler varken neden ekstra kişiler düşünülüyo ben anlamıyom.. sen git ben affleck’i batman yap (hala kızgınım).. jared leto iyi aktör iyi de joker olur.. ama ledger olamaz.. hele gotham dizisindeki shameless veledi gibi hiç olamaz.. tek umudum harley quinn..

  • 1. Ben Affleck e neden kızgınsın anlam vermiş değilim adam çizgi roman da ki batsy nin tip olarak kopyası
   2. Her ne kadar Heath Ledger muhteşem ötesi bir joker olsa da Jared Leto da en az Heath Ledger kadar iyi olacak buna inanıyorum
   3. Bunlar çelişki mi bu üçünü istiyorum.

  • DC, TV ve Sinema evrenlerini ayrı tutmak istiyor. Bu yüzden TV ve sinema evrenleri arasında kesin bir şekilde oyuncu transferi olmayacak.

  • Ben Affleck’in performansını görmeden eleştirmemek lazım ben baya umutluyum ondan eğer dövüş kareografilerini de becerebilirse bence çok güzel yakışacaktır role..

 4. Aktör tercihi olarak iyi mi kötü mü tartışılır (Bence daha oyunculuğuyla öne çıkan birini tercih edebilirlerdi) ama karaktere bakış açısı olarak olumsuz olduğunu düşünüyorum. Deathstroke DC evrenininde hakikaten önemli bir karakter, hatta tüm Justice League’e karşı durmuşluğu falan var. Dolayısıyla sadece kaslı yapılı biri değil. Televizyonda çok sırıtmaz, çünkü hareket alanınız, seyirciyle olan iletişiminiz daha geniştir, ama sinemada iki saatin çok az bir kısmında karakteri oturtmanız gerekir ve bu noktada görünüşten çok oyunculuk devreye girer. Evet casting olarak diğer yöne gideceklerse iyi bir tercih olabilir ama genel tercihlere baktığım zaman popülerliğin senaryonun önüne geçeceği kaygısı taşıyorum.

  Ek bilgi, Tom Hardy’nin yerine Joel Kinnaman (Robocop’ın rebootunda oynamıştı) Rick Flagg rolüne seçildiği söyleniyor (Bi sitede kendisinin de teyit ettiği yazıyodu ama Warner açıklamadan kesin konuşmak yanlış bence). Tom Hardy’den sonra bir düşüş olduğunu düşünüyorum.

 5. bu arada arkadaşlar joe manganiello ilk spiderman 3 lemesinde flash thompson u canlandırmış kişi bu arada Deathstroke konusuna gelicek olursakta şunu açık söylemeliyimki Deathstroke kesinlikle bir filmde harcanmaması gereken bir karakter dc evrenin en havalı kötülerinden biri kendisi ve birşeyi anlamıyorum daha ne ben affleck in batmanini ne de jared leto nun jokerini izlemedik görmedik nasıl oluyoda bu kadar net eleştirebiliyosunuz anlamıyorum önce rolde görmek lazım ayrıca tamam Heath Ledger çok iyi bir rol sergiledi joker olarak ama üzerinden uzun zaman geçti ve çizgi romanlardaki jokerle pek alakası olan bir joker değildi bize gösterdiği joker .söylenenlere görede jared letonun jokeri new 52 deki end game serisindeki joker olucakmış açıkcası beni heycanlandırdı hoş gönül isterdiki şöle arkham serisindeki gibi bir jokerle karşılaşalım ama yapcak bişey yok ve bence Ben Affleck ta batman rolünün hakkını vericektir diye düşünüyorum ben

  • Doğukan Kartal Cevap ver

   Ben Effleck Batman’in yaşlı halini oynayacak. (Kara şövalye dönüyor) Fizik ve çene yapısı çizgi roman ve çizgi filmlerden aşina olduğumuz çizimlere oldukça uyuyor aslında. Jerod Leto’da farklı rollerin üstesinden gelebilmiş bir aktördür ben bu iki seçimi de yanlış bulmuyorum. Ayrıca izleyip görmeden varsayımlarla bir noktaya varamayız. İzleyip görmek lazım daha sonra kritiğini yapmak daha uygun olacaktır. Yazdıklarınıza katılıyorum.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.