Hep söyledim, yinelemekte de bir beis görmüyorum; Marvel bu noktaya kesinlikle ve kesinlikle doğru yönetmen tercihleriyle geldi. Bunlar kağıt üzerinde hiç de isabetli gözükmeyen, biraz da “içimden bir ses öyle dedi” minvali bir karar mekanizmasıyla alınmış kokan tercihlerdi; ama hemen hemen hepsi işe yaradılar. Shakespeare filmlerinin yönetmeni Kenneth Branagh Thor’a çok şahane bir ağırlık kattı, gişede kanıtlanmış hiçbir işi olmayan Joss Whedon kalabalık kadroların hikayesi nasıl yazılır dersi verdi, korku-komedi ekolünden gelme James Gunn mizah dozajını dramayı üzmeden şahane arttırdı.

Ben kendi payıma DC’den de bunu bekliyorum. Neticede bunu daha önce bir defa yaptılar. Memento, Insomnia gibi neo-noir filmlerin yönetmeni bir adama, gidip Batman’i teslim ettiler ve o üç tane başyapıt çıkarttı onlar için. Nolan Batman için düşünebileceğiniz ideal bir adam değildi o sırada. Ama farklı bir bakış açısına sahipti ve her şeyden önemlisi, iyi bir sinemacıydı. Nolan bir riskti; ama alınması gereken bir riskti. Dedim ya, bunu bekliyorum DC’den ve onlar da beklentimi karşılayacaklar gibi gözüküyor.

JW_00235_R.jpg

Breaking Bad’in yönetmeni Michelle MacLaren’a Wonder Woman’ı teslim etmek, Fury’nin yönetmeni David Ayer’a Suicide Squad’ı vermek hep çok olumlu hamleler. Phil Lord ve Christopher Miller (Lego Movie, 21 Jump Street) için de Flash ile ilgili görüştükleri söyleniyor. Bunun da deli dumrul arkasındayım. Ama bir dedikodu var ki, kendimden geçtim resmen. Latino Review’ın kaynaklarına göre, Warner Bros. Kalan filmlerinden biri için John Wick’in yönetmen ikilisi Chad Stahelski  ve David Leitch ile görüşüyor.

Aksiyon sahneleri koreografisi yapmakan yönetmenliğe terfi eden ve John Wick’te bu iki işte de ne kadar iyi olduklarını gösteren ikilinin hangi filme atanacakları belli değil, henüz ortada bir anlaşma dahi yok sonuçta. Ama pek çok kaynak iki yönetmen de Jason Momoa ile çok yakın arkadaş olduğu için Aquaman filminin doğru bir adım olacağını söylüyor. Ben, çok net konuşuyorum, bu ihtimalden bir pay ürperiyorum, bir pay ise deli heyecanlanıyorum. Aquaman’in o asaleti Stahelski ve Leitch’in elinde kaybolabilir gayet kolay bir şekilde. Ama bir yandan da su altında o aksiyon koreografileri gözümün önüne geliyor, bir titriyorum, “vay arkadaş” diyorum, izlemek istiyorum! Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

5 Yorum

    • aynen, filmin başrolu jason statham olsa burun kıvrılırdı. tamam keanu yu ben de çok severim ama denzel washington ın oynadığı filmlerle filan kıyasladığımda baya vasat bir film.

  1. alp demirkabız Cevap ver

    asıl çılgınlık ne olur biliyomusunuz, çekimiyle senaryosuyla herşeyiyle filmi asyalı bi kardeşimize teslim etmek. dc çıtayı yükseltmek istiyorsa hollywoodun dışına çıkmalı.ne biliyim naifliği ile wong kar-wai, farklı şiddet yorumuyla takashi miike, sinema dehasıyla chan-wook park çok şey katabilir dc evrenine. yola marvel yöntemiyle devam ederlerse marvel kopyası olurlar. dizilerden aksiyon filmlerinden adam toplamak yerine, büyük sinemacılarla anlaşmalılar nolan örneğinde olduğu gibi.

  2. bence DC Hikaye Kalitesine de Büyük Önem Vermeli. John Wick’in Aksiyon Sahneleri Güzeldi Fakat Hikaye Pek Kaliteli Sayılmazdı Benim Açımdan

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.