Renee Montoya

04 Question

Çünkü: Üf, düşünsenize! Bir tarafta saçma sapan sakız çiğneyip vitrin falan kıran Harley Quinn, bir tarafta da hayat sorgulayıp, anlam sorgulatan Renee Montoya. Muh-te-şem bir ikili olurlardı gerçekten. Renee Montoya, nam-ı diğer ikinci The Question, an itibariyle New 52’da bu titre sahip değil. Kadroya eklenmesi de bu yüzden yalan olabilir. Ama ciddiyet-sululuk dengesi konusunda, Harley ile çok iyi giderler yahu, keşke yalan olmasa!

 

Birds of Prey

05 Birds of Prey

6 karakter” deyip, biraz aldatmaca yaptık bu maddede; kabul. Ama gerçekten Birds of Prey ekibini ayıramadım birbirinden. Hatta, eğer mümkünse, komple ekip Harley’nin arkasına da geçebilir. Barbara, Black Canary ve Huntress, Harley ile buluşup, maceralara çıkıyorlar. Bravo, kepengi indirin, kapatın, çıkın abi mekandan. Bitti zaten bu iş. Harley’nin yanına koyabileceğimiz daha iyi tek bir alternatif olabilir… E o da zaten…

 

Poison Ivy

06 Poison Ivy

E elbette. Zaten çizgi roman okurları biliyor, Harley ve Poison arasında, Zeyna-Gabrielle‘imsi bir ilişki var. Karakterler bir yandan birbirlerinin sırdaşı, arkadaşı; bir yandan da bazı yerlerde odunla, bazı yerlerde ince göndermelerle gösterilen, ima edilen romantik ve cinsel ilişkileri var. Süper kahraman filmlerinde daha önce LGBTİ bir aşk anlatılmaması, Poison Ivy’nin kendisine sağlam bir beyaz perde performansının nasip olmaması, karakterlerin çizgi roman mazileri… Bunların hepsi zaten bu fikri heyecanlı kılmaya yeter de artar bile.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.