Başlık kafanızı karıştırdıysa, netleştirmeyi hemen yapacağız, fakat öncesinde bir şeyden ne kadar rahatsız olduğumuzu söylememiz lazım. Firmalar oyunlara bakıp, nasıl bir düşünce süreciyle “bundan güzel film olur haa” diyorlar bilemiyoruz; fakat kendilerine şöyle naçizane, dostane bir tavsiye verelim: Oynanışıyla ön plana çıkan oyunlardan bırakın film, arkadaş arasında çekilen kısa YouTube videosu bile olmaz. Mass Effect gibi, Warcraft gibi, Assassin’s Creed gibi hikaye kadar arka planlarıyla, evrenleriyle ön plana çıkan oyunlardan film olur; Splinter Cell, Call of Duty 4, Fahrenheit gibi hikayesi film tadında olan oyunları da anlayabiliriz; ama yani Fallout’lar, Elder Scrolls’lar, Beyond Good & Evil’lar dururken Dead Rising’lerin, Need for Speed’lerin filmini çekmek nedir?

Öhöm, bunu içimizden atıp rahatladığımıza göre meseleye geçebiliriz. Muhtemelen The Walking Dead’in tekrar canlandırdığı zombi furyasından faydalanmak üzere çekilecek olan Dead Rising filmi, sinemalarda değil, dijital ortamlarda vizyon yapacak. Sony’nin kendi Netflix’i Crackle’da yayınlanacak olan filmin yapımcılığını Transformers’ın yapımcısı Lorenzo di Bonaventura yaparken, senaryosunu da Mortal Kombat: Legacy’nin yapımcısı Contradiction Films’ten Tim Carter üstlenecek.

dead_rising

Bizim gibi Crackle’ın ulaşılabilir bir hizmet olmadığı yerlerde Dead Rising filmini Content Media Corp. dağıtacak. Eğer bu da yoksa (ki bizde olmayabilir), film eninde sonunda DVD’den satışa sunulacak. Sanıyoruz filmin Crackle çıkışı ile DVD çıkışı arasında birkaç ay falan geçecektir; DVD’si de ülkemize kesinlikle gelir. Filmin şu an çıkış tarihi belli değil, ama yapımcısı, senaristi yerine oturduysa, iyimser bir tahmin olarak 2015 sonu falan diyebiliriz. Durum bu olursa, DVD’si de 2016 başlarında çıkar.

Dead Rising serisinin bir hikayesi var, o hikayenin sevenleri de var, farkındayız. Fakat Capcom bile oyunu hikayesiyle değil, eğlenceli oynanış mekanikleri (silahları birleştirmek, zombi ordularını katletmek) ile satıyor. Yani filme çevirecek daha iyi zombi oyunu da mı bulamadılar anlamıyorum ki? Siz ne diyorsunuz Geekyaparlar, ben mi fazla pimpirik yapıyorum? Gideri var mı Dead Rising filminin?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.